simecka
Europoslanec Michal Šimečka. PHOTO: © European Union-EP.

EN pre mladých: Orbán využil pandémiu a krízu na centralizáciu moci, hovorí Michal Šimečka

Po dlhšej dobe vám prinášame ďalšiu časť EN pre mladých, tentoraz s europoslancom Michalom Šimečkom. Roprávali sme sa o koronakríze, o Orbánových opatreniach počas pandémie, kde Šimečka zdôraznil, že “na pomoc zdravotníckym systémom dostalo Maďarsko viac peňazí ako Taliansko.” Hovorili sme aj o šírení dezinformácií, o pomoci Ruska a Číny či o obnovení témy rozdelenia právomocí, kde bol nazor Michala Šimečku jednoznačný:“Ja by som chcel, aby sa tá téma obnovila”. Bola reč aj o strategických hmotných rezervách, ktoré by mohli vzniknúť v rámci EÚ.

Naše rozhovory nájdete,  aj ako podcast v aplikáciách Spotify, google podcasty a aj Apple podcasty.

 

Viac..  VIDEO: Erdogan si zavaril diplomatický škandál. Kreslá sa našli len pre dvoch vedúcich predstaviteľov, Leyenovú posadili na sedačku

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

simecka

Michal Šimečka: Vyzývame na vyhostenie ruských agentov zo Slovenska. VIDEO

BRATISLAVA – Progresívne Slovensko (PS) vyzýva vládu Eduarda Hegera na vyjadrenie solidarity s Českou republikou …