Global Citizen
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Globálnu reakciu na koronavírus podporujú aj Shakira či Justin Bieber


Európska komisia oznámila ďalšie kroky globálnej reakcie na koronavírus – globálne opatrenia na zaistenie univerzálneho prístupu k cenovo dostupnej vakcinácii proti koronavírusu, liečebným postupom a testovaniu.

Darcovský maratón, ktorý odštartoval 4. mája, teraz prechádza do ďalšej fázy, ktorou je spustenie novej kampane v spolupráci s medzinárodnou organizáciou presadzovania práv Global Citizen nazvanej „Globálny cieľ: Spoločne za našu budúcnosť”, ktorá vyvrcholí globálnym darcovským samitom v sobotu 27. júna. Umelci z celého sveta vrátane osobností a skupín ako Adam Lambert, Chloe x Halle, Chris Rock, Coldplay, Dionne Warwick, Femi Kuti, Fher of Maná, Hugh Jackman, Idris & Sabrina Elba, J. Balvin, Justin Bieber, Lady Gaga, Lang Lang, Miley Cyrus, Padma Lakshmi, Rachel Brosnahan a Shakira oznámili, že budú v tejto veci pomáhať motivovať občanov k tomu, aby konali a oslovovali svetových lídrov.

Spolu s organizáciou ‌Global Citizen Komisia hodlá zintenzívniť mobilizáciu finančných prostriedkov s cieľom pomôcť celému svetu prekonať túto pandémiu a predchádzať ďalším. Globálnu reakciu na koronavírus tvoria tri partnerstvá v oblasti testovania, liečby a prevencie. Tieto partnerstvá sa opierajú o horizontálny pracovný program v oblasti posilňovania systémov zdravotnej starostlivosti v súvislosti s koronavírusom. Výsledok darcovskej konferencie zo 4. mája dokazuje ochotu a schopnosť celého sveta spojiť sily a zdroje potrebné na prekonanie globálnej pandémie a spoločnými silami dosiahnuť spoločný cieľ. Kampaň podporujú aj európske a partnerské krajiny ako aj Európska investičná banka a Svetová zdravotnícka organizácia. Očakáva sa, že ku kampani sa pripoja aj ďalší.

Viac..  Nezamestnanosť v rámci celej únie v októbri medzimesačne klesla na 6 %

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

klima

EÚ vyzve všetky strany, aby podnikli konkrétne kroky s cieľom obmedziť globálne otepľovanie na 1,5°C

Európska komisia (EK) vyzve na 27. konferencii Organizácie Spojených národov (OSN) o zmene klímy (COP27), …