korcok
Ivan Korčok a Szijjártó Péter. Zdroj: FB Szijjártó Péter

Minister Korčok včera navštívil Budapešť dva dni pred tým, ako si Maďarsko pripomenie 100. výročie podpisu Trianonskej mierovej zmluvy.

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok včera na svojej prvej zahraničnej ceste navštívil susedné Maďarsko.

Budapešť navštívil len dva dni pred tým, ako si Maďarsko pripomenie 100. výročie podpisu Trianonskej zmluvy. “Faktom je, že tento historický míľnik vidíme na Slovensku a v Maďarsku odlišne. Sú to tie isté dejiny, ale žijeme ich odlišným spôsobom.” uviedol Korčok.

Korčok rokoval na prvej svojej zahraničnej ceste s maďarským ministrom zahraničných vecí a obchodu Péterom Szijjártóom. Hovorili o spoločnej koordinácii uvoľňovania pohybu cez hranice, ale aj o novom rozpočte Európskej únie.

Korčok k rozpočtu uviedol: „Slovensko víta tento ambiciózny návrh a hodnotí ho ako východisko pre európske riešenie ekonomických a sociálnych výziev vyvolaných pandémiou.“

Šéf diplomacie sa počas včerajšej cesty stretol aj s predsedom maďarského Národného zhromaždenia s Lászlóm Kövérom. Minister sa ďalej stretol aj s predstaviteľmi Celoštátnej samosprávy Slovákov a Zväzu Slovákov v Maďarsku, s ktorými hovoril o tamojšom živote. Informoval ich aj o cieľoch vlády v oblasti starostlivosti a spolupráce so Slovákmi, ktorí žijú v zahraničí.

Viac..  Európska únia je najštedrejším darcom v kampaniach a aktivitách za zrušenie trestu smrti po celom svete

O Marco Németh

Marco Németh
EN pre mladých zostavuje náš najmladší spolupracovník Marco Németh. Je študentom gymnázia. Každý týždeň vám prinesie zaujímavé postrehy , aktuálne témy , informácie o práci v inštitúciách EU i novinky zo sveta.

Odporúčame pozrieť

Europoslanci chcú zabitie Chovanca dotiahnuť do europarlamentu. Podľa Korčoka ešte nevieme, či bude do vyšetrovacieho tímu zapojený aj slovenský expert

Podľa slov ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivana Korčoka ešte nevieme, či bude do …