hranice, schengen
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Taliansko otvorilo vnútorné aj medzinárodné hranice, väčšina štátov vníma tento krok za predčasný

Taliansko od stredy zase otvára svoje regionálne aj medzinárodné hranice. Urobili tak v rámci finálnej uvoľňovacej fáze, otázne je či vôbec budú tento krok akceptovať ostatné krajiny.

Taliansko je v rámci EÚ prvou krajinou, ktorá úplne otvorila svoje hranice a tým pádom sa vzdali 14-dňovej karantény pre prichádzajúcich ľudí.

Tento krok však považuje väčšina členských krajín EÚ za predčasný krok. Väčšina krajín otvára svoje hranice úplne až od 15. júna a ostatné krajiny až oveľa neskôr. Cieľom otvárania hraníc je oživiť kolabujúci turizmus, ktorý má veľký podiel na talianskej ekonomike.

Od stredy ožilo aj medzinárodné letisko v Ríme. Za pár dní vybaví len niekoľko tisíc cestujúcich, avšak za porovnanie za minulé roky denne ním prešlo desaťtisice cestujúcich. Prvý krát od marca premávajú už aj rýchlovlaky medzi regiónmi, ale každému cestujúcemu sa preventívne meria teplota.

Viac..  Dobrá správa pre Slovákov. Maďarsko otvára tieto hraničné priechody

O Marco Németh

Marco Németh
EN pre mladých zostavuje náš najmladší spolupracovník Marco Németh. Je študentom gymnázia. Každý týždeň vám prinesie zaujímavé postrehy , aktuálne témy , informácie o práci v inštitúciách EU i novinky zo sveta.

Odporúčame pozrieť

koronavirus cover

KORONAVÍRUS: Pribudol rekordný počet nakazených! Vykonalo sa vyše 5000 testov

SLOVENSKO/ Za uplynulý deň (streda) Slovensko zaznamenalo 360 nových prípadov na ochorenie Covid-19.V stredu sa otestovalo 5 213 …