komisia
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Do formovania Európskej zelenej dohody sa môže zapojiť aj verejnosť

Cieľom zapájania verejnosti je, aby vedľa vládnych politikách a reguláciách zohrali svoju úlohu aj obyčajný ľudia.“V rámci konzultácie môžu svoje názory vyjadriť všetci občania a organizácie.”Píše sa na stránke EK.

“Podnety z tejto verejnej konzultácie budú slúžiť na formovanie paktu pred jeho spustením, ku ktorému dôjde ešte pred konaním konferencie Organizácie Spojených národov o zmene klímy (COP26) v novembri 2020 v Glasgowe.” informuje komisia na svojej stránke.

Viac..  Ivan Štefanec: Z európskeho Fondu obnovy by sa mala podporiť aj cyklodoprava

Dotazníky sú určené podľa komisie aj pre “podniky, zväzy, organizácie občianskej spoločnosti, vzdelávacie organizácie, skupiny spotrebiteľov, výskumno-inovačné organizácie, ako aj jednotlivých občanov vrátane mládeže.” Online dotazník môžete vyplniť TU

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

klima

Brusel: Ministri životného prostredia o klíme aj o postupnej transformácií chemického priemyslu

Slovensko podporuje ciele Európskej únie, celosvetového lídra v boji proti zmene klímy. Zároveň však zastáva názor, …