komisia
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Do formovania Európskej zelenej dohody sa môže zapojiť aj verejnosť

Cieľom zapájania verejnosti je, aby vedľa vládnych politikách a reguláciách zohrali svoju úlohu aj obyčajný ľudia.“V rámci konzultácie môžu svoje názory vyjadriť všetci občania a organizácie.”Píše sa na stránke EK.

“Podnety z tejto verejnej konzultácie budú slúžiť na formovanie paktu pred jeho spustením, ku ktorému dôjde ešte pred konaním konferencie Organizácie Spojených národov o zmene klímy (COP26) v novembri 2020 v Glasgowe.” informuje komisia na svojej stránke.

Viac..  Oddnes platí zákaz vycestovať do zahraničia na rekreáciu

Dotazníky sú určené podľa komisie aj pre “podniky, zväzy, organizácie občianskej spoločnosti, vzdelávacie organizácie, skupiny spotrebiteľov, výskumno-inovačné organizácie, ako aj jednotlivých občanov vrátane mládeže.” Online dotazník môžete vyplniť TU

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

Rok, počas ktorého sme dostali životné prostredie medzi priority Slovenska

Miliarda na zelenú obnovu Slovenska, boj s envirokriminalitou, ambicióznejšie klimatické ciele, dostupnejšie informácie o ovzduší, …