migranti
Ilustračné PHOTO: © European Union-EP.

Malta prijala migrantov, ktorí žili týždne na lodiach

MALTA– prijala dočasne za uplynulý víkend okolo 400 migrantov. Títo migranti týždne žili na lodiach neďaleko ostrova. Maltská vláda však uviedla, že sa ešte stále snaží dosiahnuť dohody o prerozdelení migrantov.

Vláda im dovolila sa vylodiť po tom, ako sa „situácia na palubách lodí veľmi skomplikovala a vypukli nepokoje„ informovala maltská vláda. Spomínaní migranti žili v štyroch lodiach po tom, ako ich zachránili z plavidiel pašerákov ľudí.

Prístavy v Malte sú kvôli pandémie koronavírusu zatvorené už týždne. Komisárka z Európskej rady pre ľudské práva vyzvala Maltu, aby migrantov pustila na súš. Situáciu na lodiach označila za neudržateľnú. „Situácia viac, ako 400 osôb držaných na súkromných lodiach neďaleko teritoriálnych vôd Malty je neudržateľná a vyžaduje okamžité kroky.“ Uviedla Dunja Mijatović.

Viac..  Šéf súdnej rady je skeptický, či sa niekto prihlási do voľby kandidátov na sudcov Všeobecného súdu EÚ

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

R. Mikulec na Európskej konferencii pre riadenie hraníc: Nelegálnu migráciu treba riešiť ešte v zárodku

Minister vnútra Roman Mikulec sa v piatok zúčastnil na Európskej konferencii pre riadenie hraníc vo …