migranti
Ilustračné PHOTO: © European Union-EP.

Malta prijala migrantov, ktorí žili týždne na lodiach

MALTA– prijala dočasne za uplynulý víkend okolo 400 migrantov. Títo migranti týždne žili na lodiach neďaleko ostrova. Maltská vláda však uviedla, že sa ešte stále snaží dosiahnuť dohody o prerozdelení migrantov.

Vláda im dovolila sa vylodiť po tom, ako sa „situácia na palubách lodí veľmi skomplikovala a vypukli nepokoje„ informovala maltská vláda. Spomínaní migranti žili v štyroch lodiach po tom, ako ich zachránili z plavidiel pašerákov ľudí.

Prístavy v Malte sú kvôli pandémie koronavírusu zatvorené už týždne. Komisárka z Európskej rady pre ľudské práva vyzvala Maltu, aby migrantov pustila na súš. Situáciu na lodiach označila za neudržateľnú. „Situácia viac, ako 400 osôb držaných na súkromných lodiach neďaleko teritoriálnych vôd Malty je neudržateľná a vyžaduje okamžité kroky.“ Uviedla Dunja Mijatović.

Viac..  Eurobarometer: Väčšina Európanov (91 %) pozná pojem „občan Európskej únie“

O Marco Németh

Marco Németh
EN pre mladých zostavuje náš najmladší spolupracovník Marco Németh. Je študentom gymnázia. Každý týždeň vám prinesie zaujímavé postrehy , aktuálne témy , informácie o práci v inštitúciách EU i novinky zo sveta.

Odporúčame pozrieť

azyl

Čo si myslíte o nových opatreniach EÚ na podporu integrácie migrantov? Brusel spúšťa verejnú konzultáciu

Komisia otvorila celoeurópsku verejnú konzultáciu, ktorej cieľom je zistiť, čo si ľudia myslia o nových …