migranti
Ilustračné PHOTO: © European Union-EP.

Malta prijala migrantov, ktorí žili týždne na lodiach

MALTA– prijala dočasne za uplynulý víkend okolo 400 migrantov. Títo migranti týždne žili na lodiach neďaleko ostrova. Maltská vláda však uviedla, že sa ešte stále snaží dosiahnuť dohody o prerozdelení migrantov.

Vláda im dovolila sa vylodiť po tom, ako sa „situácia na palubách lodí veľmi skomplikovala a vypukli nepokoje„ informovala maltská vláda. Spomínaní migranti žili v štyroch lodiach po tom, ako ich zachránili z plavidiel pašerákov ľudí.

Prístavy v Malte sú kvôli pandémie koronavírusu zatvorené už týždne. Komisárka z Európskej rady pre ľudské práva vyzvala Maltu, aby migrantov pustila na súš. Situáciu na lodiach označila za neudržateľnú. „Situácia viac, ako 400 osôb držaných na súkromných lodiach neďaleko teritoriálnych vôd Malty je neudržateľná a vyžaduje okamžité kroky.“ Uviedla Dunja Mijatović.

Viac..  Nemecko zaznamenalo rekordný počet nakazených! Krajina sprísňuje opatrenia

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

Nicholsonova

Ďuriš Nicholsonová: Európska komisia zverejnila dlho očakávaný Pakt pre azyl a migráciu

Europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová sa vyjadrila k práve zverejnenému Paktu, ktorý by mal predstavovať komplexnú …