Notre Dame
Ilustračné PHOTO: © European Union- EP.

Na katedrále Notre Dame v Paríži sa obnovili renovačné práce

FRANCÚZSKO/ V Paríži sa obnovili práce na Notre Dame, ktorá ešte minulý rok 15. apríla z veľkej časti zhorela. Opravy na katedrále sa prerušili kvôli pandémii koronavírusu. Začiatkom týždňa sa práce po týždňoch obnovili.

Počas požiaru sa lešenie roztavilo a spojilo dokopy, pričom má hmotnosť okolo 200 ton.Táto fáza rekonštrukcie je veľmi nebezpečná. Dva tímy po piatich pracovníkoch vstupujú dnu na lanách a pomocou píl postupne rozoberajú viac ako 40 tisíc tyčí.

Francúzsky prezident Emmanuel Macron očakáva, že práce budú trvať päť rokov, avšak viacerí to považujú za nereálne.

Minulý rok v apríli zhorela jedna z veží aj strecha katedrály, štruktúru sa však podarilo zachrániť. Hasičom trvalo hodiny, kým veľký požiar uhasili.

Viac..  Španielsko plánuje vytvoriť turistické cesty medzi Kanárskymi a Baleárskymi ostrovmi. Cieľom je podporiť cestovný ruch

 

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

Vo Francúzsku od začiatku epidémie zaznamenali vyše milión nakazených!

Vo Francúzsku úrady zaznamenali od začiatku pandémie koronavírusu vyše milión nakazených. Túto smutnú hranicu krajina …