Stefanec
Europoslanec Ivan Štefanec. PHOTO: © European Union.-EP.

Ivan Štefanec: Pandémia spustila vlnu dezinformácií, ktorej sa musíme brániť

Európska komisia dnes predstavuje stratégiu boja proti dezinformáciám a hoaxom, ktoré sa šíria v súvislosti s epidémiou koronavírusu. Europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH) upozorňuje, že klamstvá je potrebné nielen vyvracať, ale aj vypátrať a jasne pomenovať ich pôvod. 

“Pri najnovšej vlne dezinformácií ide o ľudské zdravie a životy, čo je mimoriadne vážne. Už v začiatkoch sa podarilo odhaliť, že veľká časť z nich pochádza z Ruska a Činy. Tieto diktatúry sa takto snažia odvrátiť pozornosť od domácich problémov a nezvládnutia situácie s pandémiou. Našim právom je brániť sa a chrániť bezpečnosť našich občanov. Hoaxy a dezinformácie treba nielen vyvracať, ale aj pomenovať ich pôvodcov a adekvátne na takúto nepriateľskú činnosť reagovať. Verím, že Európska komisia nájde nástroje, ktorými prinúti Rusko a Činu, aby so šírením klamstiev prestali.”

Viac..  M. Šimečka vyzýva premiéra Hegera, aby sa dištancoval od cesty Igora Matoviča do Moskvy

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

pollak

Peter Pollák o očkovaní v marginalizovaných komunitách: Ochota je veľmi mizivá, ľudia veria hoaxom na sociálnych sieťach

SLOVENSKO / Na Slovensko priviezli prvé vakcíny od spoločnosti Johnson & Johnson. Takmer 10-tisíc dávok je …