pracovnici, zamestnanci
Ilustračné PHOTO: © European Union-EP.

V poklese zamestnanosti bolo Slovensko v prvom kvartáli v rámci EÚ na tretej najhoršej priečke

BRATISLAVA – Počet zamestnaných ľudí v eurozóne v prvom štvrťroku medzikvartálne klesol o 0,2 percenta a v rámci celej Európskej únie sa znížil o 0,1 percenta. Na Slovensku sa počet zamestnaných ľudí počas januára až marca oproti predošlému štvrťroku zmenšil o 0,5 percenta, čiže bolo spoločne s Portugalskom a Švédskom na tretej najhoršej priečke.

Viac ako na Slovensku sa zamestnanosť medzikvartálne znížila iba v Bulharsku (- 0,9 %) a Španielsku (- 1 %). Informoval o tom v utorok štatistický úrad Európskej únie Eurostat.

Najviac sa zamestnanosť v prvom štvrťroku medzikvartálne zvýšila v Litve (1,6 %), na Malte (1,3 %) a v Chorvátsku (1 %). V medziročnom porovnaní sa zamestnanosť na Slovensku tiež vyvíjala horšie ako bol priemer za celú eurozónu aj celú Európsku úniu. Kým na Slovensku sa zamestnanosť medziročne znížila o 0,5 percenta, v oboch blokoch celkovo zhodne o 0,4 percenta stúpla.

Viac..  Kukan: Pôsobenie SR v zahraničnej politike v roku 2020 prispelo pozitívne k postaveniu Slovenska vo svete a v Európe

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

Hlavný ekonóm ECB neočakáva prudký rast cien v eurozóne

Napriek najnovšiemu zvýšeniu životných nákladov v eurozóne zostáva tlak na rast cien skôr utlmený. Vo …