Ukrajina
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Európska únia znova predĺži sankcie voči Rusku

EÚ opäť predlžuje sankcie voči Rusku o ďalší rok.Informovali o tom diplomati v Bruseli. Európska únia zaviedla sankcie kvôli anektovaní Krymu. Diplomati ďalej dodali, že v tomto smere sa už podnikajú všetky potrebné kroky.

Podľa sankcií nesmú v prísstavoch na Krymskom poloostrove kotviť žiadne výletné lode z EÚ. Sankcie zakazujú tiež export a investície do podnikatelských subjektov hlavne z oblasti energetiky, telekomunikácií, ale aj dopravy.

Naposledy sa sankcie predlžovali v júni minulého roka, ich dôvodom je „protiprávna anexia Krymu a Sevastopoľa zo strany Ruska“. EÚ toto porušenie medzinárodného práva neuznáva a podporuje suverenitu Ukrajiny.

Rusko anegtovalo Krym ešte v roku 2014, avšak väčšina krajín vrátane EÚ tento krok nikdy neuznala.

Viac..  Za lídra si kresťanskí demokrati zvolili premiéra Severného Porýnia-Vestfálska Armina Lascheta

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

plynovod

Na Ukrajine vybuchol plynovod, dodávky plynu na Slovensko však podľa R. Sulíka zatiaľ nie sú ohrozené

Na tranzitnom plynovode, prepravujúcom ruský plyn cez územie Ukrajiny na Slovensko, došlo v podvečerných hodinách k výbuchu. …