Ukrajina
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Európska únia znova predĺži sankcie voči Rusku

EÚ opäť predlžuje sankcie voči Rusku o ďalší rok.Informovali o tom diplomati v Bruseli. Európska únia zaviedla sankcie kvôli anektovaní Krymu. Diplomati ďalej dodali, že v tomto smere sa už podnikajú všetky potrebné kroky.

Podľa sankcií nesmú v prísstavoch na Krymskom poloostrove kotviť žiadne výletné lode z EÚ. Sankcie zakazujú tiež export a investície do podnikatelských subjektov hlavne z oblasti energetiky, telekomunikácií, ale aj dopravy.

Naposledy sa sankcie predlžovali v júni minulého roka, ich dôvodom je „protiprávna anexia Krymu a Sevastopoľa zo strany Ruska“. EÚ toto porušenie medzinárodného práva neuznáva a podporuje suverenitu Ukrajiny.

Rusko anegtovalo Krym ešte v roku 2014, avšak väčšina krajín vrátane EÚ tento krok nikdy neuznala.

Viac..  Ministri piatich krajín presadzujú väčšiu solidaritu v rámci EÚ v súvislosti s migračnou krízou

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom osemročného gymnázia a Milestone Institute v Budapešti. Marco je autorom knihy Európa v Kocke, ktorá zjednodušene vysvetľuje fungovanie Únie, a zachytáva náš život v nej. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie.

Odporúčame pozrieť

Nový európsky Bauhaus: spustenie programu budovania kapacít s cieľom začať obnovu Ukrajiny

Komisia v partnerstve s ukrajinskými organizáciami spustila program budovania kapacít Nového európskeho Bauhausu na obnovu …

Consent choices