Matovič
Igor Matovič. Zdroj: ÚVSR

Núdzový stav sa končí už o dva dni. Niektoré obmedzenia ale môžu zrušiť už skôr

BRATISLAVA / Núdzový stav sa končí o dva dni – 13. júna. Niektoré z neho vyplývajúce obmedzenia – napríklad ohľadne verejného zhromažďovania, ale môžu skončiť ešte skôr. A to hneď ako bude zmena zverejnená v zbierke zákonov.

Vláda v stredu prijala aj uznesenie, ktorým vyrieši zásobovanie sociálnych zariadení ochrannými pomôckami po skončení núdzového stavu. A štát príde o možnosť vyhlásiť mobilizáciu lekárov či zdravotníkov. “Takisto nemá s núdzovým stavom nič predaj v nedeľu. Rozhodnutie o nedeliach je čisto hygienické opatrenie, to má v rukách len ÚVZ, kedy si oni rozhodnú, na základe toho ako odporučí konzílium hlavnému hygienikovi, vtedy sa rozhodnú zrušiť sanitárny deň v nedeľu,” informuje premiér Igor Matovič.

“Poslal som list riaditeľom 15. nemocníc, že s rušením núdzového stavu nemusia reprofilizovať lôžka, teda vytvárať červené zóny,” vyjadril sa minister zdravotníctva Marek Krajčí.

Viac..  Europarlament prekonal ďalšiu prekážku na ceste k plánu obnovy Únie

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

Slovensko bude podporovať adekvátne prijímanie cielených reštriktívnych opatrení EÚ

Slovenská republika bude podporovať adekvátne prijímanie cielených reštriktívnych opatrení – sankcií Európskej únie (EÚ) ako …