vlak
zdroj: FB ZSSK

ZSSK spúšťa vlaky už aj do Rakúska. Do Álp či Viedne sa dostanete od budúceho týždňa


Národný dopravca spúšťa vlakovú dopravu od 15. júna už aj do Rakúska. Okrem toho zavedie aj Intercity vlak medzi Košicami a hlavným mestom Rakúska Viedňou.

ZSSK spustilo od začiatku tohto týždňa aj spojenie s Českou republikou. Vo štvrtok ďalej informovala, že buď koncom mesiaca alebo začiatkom júla spustí aj vlakovú medzinárodnú dopravu, aj s ostatnými susednými krajinami.

Od budúceho utorka začnú premávať vlaky z Bratislavy do Zürichu cez Viedeň. Od 20. júna, teda od budúceho víkendu bude priame vlakové spojenie už aj do Álp.

Kvôli zvýšeniu bezpečnosti vo vlakoch v súvislosti s koronavírusom, nebude dopravca poskytovať dennú tlač.

?????́???? ????́ ?? ????? ? ????́???? ????́???! ?

Veľmi nás teší, že môžeme ohlásiť ďalšie plánované obnovenie…

Uverejnil používateľ ZSSK Štvrtok 11. júna 2020

Viac..  Vladimír Bilčík: Rozšírenie Schengenu o Chorvátsko je inšpiráciou aj pre dalších partnerov EÚ na západnom Balkáne

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom osemročného gymnázia a Milestone Institute v Budapešti. Marco je autorom knihy Európa v Kocke, ktorá zjednodušene vysvetľuje fungovanie Únie, a zachytáva náš život v nej. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie.

Odporúčame pozrieť

hranice

Česko aj Rakúsko predĺžili hraničné kontroly so Slovenskom do 12. decembra

Rakúsko predlžuje hraničné kontroly so Slovenskom, Maďarskom a Slovinskom. Agentúre APA to povedalo rakúske ministerstvo …