protesty
protest Black Lives Matter v Bratislave zdroj: FB Black Lives Matter Slovakia

Martin Hojsík o proteste proti policajnej brutalite voči Afroameričanom: Som rád, že aj Bratislava sa pridala


BRATISLAVA/ V popoludňajších hodinách sa v Bratislave od Námestia SNP cez celé mesto až na Hviezdoslavovo námestie konal protest proti policajnej brutalite zameranou na Afro-Američanov a Afričanov. Konečný bod protestu bol symbolicky pred pred Americkou  ambasádou.

Slovensko sa pridalo k protestujúcim po celom svete, ktorí odsudzujú policajnú brutalitu. ” Preto sme sa rozhodli zorganizovať tento protest aj tu v Bratislave, aby sme dali ľudom príležitosť vyjadriť svoj nesúhlas a ukázať podporu všetkým, ktorí ju potrebujú.” napísali organizátori protestu k podujatiu.

Na proteste sa zúčastnil aj europoslanec Martin Hojsík, ktorý k protestu na sociálnej sieti napísal:   “Som rád, že aj v Bratislave sa ľudia pridali k protestom. Nezatvárajme si oči a priznajme si, že aj na Slovensku máme diskrimináciu kohokoľvek kto je čoi len trocha iný naozaj veľký problém.”

Protest uzavreli “minútou ticha za všetkych, ktorých životy vyhasli z dôvodu policajnej brutality zameranej na ľudí s inou farbou pleti.”

Viac..  Podpredsedníčka Európskej komisie Věra Jourová navštívi Slovensko

Protestu sa zúčastnili stovky ľudí. Na pódiu pred ambasádou vystúpil aj spevák Ibrahim Maiga.

Spojené štáty, ale aj celý svet zažíva posledné týždne masívne protesty. Stalo sa to po tom, ako americký policajt pri zatýkaní kľačal na krku Georga Floyda, ktorý následne zomrel.

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom osemročného gymnázia a Milestone Institute v Budapešti. Marco je autorom knihy Európa v Kocke, ktorá zjednodušene vysvetľuje fungovanie Únie, a zachytáva náš život v nej. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie.

Odporúčame pozrieť

simecka

M. Šimečka: Zabíjala nenávisť. Musíme ju zastaviť 

Podpredseda Európskeho parlamentu s predseda hnuta Progresívne Slovensko, Michal Šimečka, vyjadruje hlbokú sústrasť rodinám obetí …