CAPUTOVA
zdroj: FB Zuzana Čaputová

Zuzana Čaputová je už rok prezidentkou. Pozrite si FOTOGALÉRIU

Prezidentka Zuzana Čaputová je už vo funkcii jeden rok. Počas tohto roku prezidentka bola na návšteve v Nemecku, Francúzsku, ale aj v Bruseli. Na Slovensku je prvou ženou v tejto funkcii. V prvom kole volieb  za ňu hlasovalo 40,56 percenta voličov. V druhom kole zvíťazila nad Marošom Šefčovičom, kde za ňu hlasovalo 58,4 percenta voličov.

Inaugurácia prezidentky sa uskutočnila 15. júna 2019 v Slovenskej filharmónii v Bratislave. V máji 2019 získala ocenenie Európska osobnosť roka, spravodajský server Politico ju zaradil medzi 28 najvplyvnejších ľudí v celej Európe.

Koncom minulého roka podala podnet na ústavný súd pre novelu zákon, ktorý mal zakazovať zverejniť predvolebné prieskumy 50 dní pred voľbami, preto požiadala o pozastavení tohto zákona.

Viac..  Európski lídri podľa Igora Matoviča naznačujú, že bez očkovania proti koronavírusu sa nebude dať cestovať

V máji tohto roka si v parlamente osobne vypočula aj výročnú správu ombudsmanky Márie Patakyovaj za rok 2019 a vyjadrila jej podporu.

Fotogaléria:

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

Prezidentka Čaputová si uctila obete komunistického režimu a tiež vyzvala na pokojné vyjadrovanie občianskeho nesúhlasu

Prezidentka SR Zuzana Čaputová si dnes uctila obete komunistického režimu, a to položením vencov pri …