CAPUTOVA
zdroj: FB Zuzana Čaputová

Zuzana Čaputová je už rok prezidentkou. Pozrite si FOTOGALÉRIU

Prezidentka Zuzana Čaputová je už vo funkcii jeden rok. Počas tohto roku prezidentka bola na návšteve v Nemecku, Francúzsku, ale aj v Bruseli. Na Slovensku je prvou ženou v tejto funkcii. V prvom kole volieb  za ňu hlasovalo 40,56 percenta voličov. V druhom kole zvíťazila nad Marošom Šefčovičom, kde za ňu hlasovalo 58,4 percenta voličov.

Inaugurácia prezidentky sa uskutočnila 15. júna 2019 v Slovenskej filharmónii v Bratislave. V máji 2019 získala ocenenie Európska osobnosť roka, spravodajský server Politico ju zaradil medzi 28 najvplyvnejších ľudí v celej Európe.

Koncom minulého roka podala podnet na ústavný súd pre novelu zákon, ktorý mal zakazovať zverejniť predvolebné prieskumy 50 dní pred voľbami, preto požiadala o pozastavení tohto zákona.

Viac..  Ďuriš Nicholsonová: Na tragický prípad Jozefa Chovanca by mal svet reagovať ako pri Georgovi Floydovi

V máji tohto roka si v parlamente osobne vypočula aj výročnú správu ombudsmanky Márie Patakyovaj za rok 2019 a vyjadrila jej podporu.

Fotogaléria:

O Marco Németh

Marco Németh
EN pre mladých zostavuje náš najmladší spolupracovník Marco Németh. Je študentom gymnázia. Každý týždeň vám prinesie zaujímavé postrehy , aktuálne témy , informácie o práci v inštitúciách EU i novinky zo sveta.

Odporúčame pozrieť

Dnes sa v Banskej Bytrici konala oslava 76. výročia SNP. Všetci traja ústavní činitelia upozornili, že boj proti nacistickej ideológii sa neskončil

Dnes sa v Banskej Bytrici konala oslava 76. výročia SNP. V činoch hrdinov Slovenského národného …