Simecka
Europoslanec Michal Šimečka. PHOTO: © European Union-EP.

Michal Šimečka: Nominácia Krištúfkovej je neprijateľná

Predsedníčka Progresívneho Slovenska (PS) Irena Bihariová žiada vládu, aby odmietla nomináciu Petry Krištúfkovej (Sme rodina) na splnomocnenkyňu vlády pre podporu rodiny a sociálnu pomoc.

„V čase po korona-kríze, keď mnohé slovenské rodiny strácajú živobytie, si Slovensko nemôže dovoliť zveriť túto agendu niekomu, pri kom vyvstáva pochybnosť o jej odbornej pripravenosti,” vysvetľuje Bihariová.

Pozíciu splnomocnenkyne vlády pre podporu rodiny a sociálnu pomoc považuje PS za obzvlášť dôležitú. „V tejto oblasti potrebujeme skutočnú odborníčku. Z minulosti a životopisu P. Krištúfkovej je zjavné, že na ňu nemá potrebné vzdelanie ani prax,” hovorí europoslanec a podpredseda PS Michal Šimečka.

Šimečka upozorňuje, že vláda má historickú príležitosť posunúť Slovensko dopredu vďaka Fondu obnovy, ktorý pripravuje Európska komisia (EK). „V rámci fondu môže Slovensko čerpať až 8 miliárd eur na životne dôležité reformy. V celej štátnej správe sú preto potrební špičkoví ľudia, ktorých máme na Slovensku dostatok,” myslí si Šimečka.

Viac..  Naď sa ostro pustil do Kollára. To, čo predviedol včera,bolo nenormálne, povedal minister

„Je pochopiteľné, že tieto zdroje pre nás nebudú k dispozícii automaticky. O našej pripravenosti využiť ich efektívne budeme musieť EK presvedčiť a takéto kroky vlády vysielajú zlý signál. Nemôžeme si to dovoliť,” varuje europoslanec.

O nominácii bude vláda SR rozhodovať na rokovaní v stredu 17.6.

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

Simecka

Michal Šimečka: Slovensko dnes veľmi správne odkázalo Orbánovi a Kaczynskému, že všetko má svoje hranice.

Ako opozičný politik a častý kritik Matovičovej vlády musím oceniť jej principiálny postoj v otázke …