remisova caputova
Zdroj: FB Zuzana Čaputová

Dnes sa v prezidentskom paláci stretla Veronika Remišová s prezidentkou. Remišová vysvetľovala v paláci aj kauzu Govnet

Dnes sa prezidentka Zuzana Čaputová v prezindetskom paláci stretla s podpredsedníčkou vlády pre investície a informatizáciu Veroniku Remišovú. Reč bola hlavne o aktuálnom stave a plánoch Remišovej  úradu.

Zhodli sa, že za posledné roky sa informatizácia na Slovensku pohla nedostatočne. “Slovensko v informatizácii zaostáva, využívanie IT štátnej správy občanmi nerastie a technológie sú často navzájom nekompatibilné,” uviedla Čaputová.

Remišová prezidentku ubezpečila, že chystá dôležité kroky, ktoré pomôžu efektívnej digitalizácii štátnej správy.

“Diskutovali sme tiež o téme čerpania eurofondov, o novom pláne Európskej komisie, balíku obnovy, ktorý Slovensku dáva možnosť čerpať a preinvestovať rekordné množstvo peňazí,”  informovala prezidentka.

Podľa Remišovej sa momentálne čerpá len 33% z financií, ktoré sme mali k dispozícii z EÚ. Čaputová zdôraznila:”Toto je potrebné rýchlo a zásadne zmeniť”.

Remišová vysvetľovala v paláci aj kauzu Govnet. 

Policajti Národnej kriminálnej agentúry zadržali pri akcii v NASES štyri osoby. Podľa medializovaných informácií mala polícia podozrenie, že štátna počítačová sieť Govnet bola celá odpočúvaná prostredníctvom zariadení, ktoré pri akcii skonfiškovali. Štvoricu zadržaných však policajti následne prepustili bez obvinenia. Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) zároveň potvrdil, že Vojenské spravodajstvo bolo v minulosti požiadané o audit vnútornej bezpečnosti štátnych inštitúcií.

Tlačová konferencia po spoločnom rokovaní s vicepremiérkou Veronikou Remišovou.

Uverejnil používateľ Zuzana Čaputová Štvrtok 18. júna 2020

Viac..  Slovensko získa z EÚ viac ako 20 miliárd eur. Vláda by podľa prezidentky Čaputovej nemala vyčkávať s reformami

O Marco Németh

Marco Németh
EN pre mladých zostavuje náš najmladší spolupracovník Marco Németh. Je študentom gymnázia. Každý týždeň vám prinesie zaujímavé postrehy , aktuálne témy , informácie o práci v inštitúciách EU i novinky zo sveta.

Odporúčame pozrieť

Caputova

Dnešný dúhový PRIDE podporila aj prezidentka Zuzana Čaputová

Dnes vo večerných hodinách sa uskutoční každoročný dúhový PRIDE, ktorý sa však tento rok kvôli …