Veronika Kralikova
Veronika Králiková

EN pre mladých: Bolo to veľmi intenzívnych päť mesiacov, hovorí Veronika Králiková o študiu, ktorý absolvovala v rámci programu Erasmus

Prinášame vám ďalšiu časť rozhovor EN pre mladých, tentoraz s Veronikou Králikovou, ktorá pracuje v EUROPE DIRECT v Trečíne, my sme sa však s ňou rozprávali o štúdiu v Španielsku cez program Erasmus.Veronika celé štúdium popisuje ako “veľkú jazdu”. Študovala európske štúdiá v Holandsku, no chcela vyskúšať aj niečo nové, tak sa cez program Erasmus vybrala na 5 mesiacov študovať do malého mestečka Salamanca, kde sa nachádza najstaršia španielska univerzita. Hneď, ako vystúpila z lietadla, tak si povedala: “Toto je to správne miesto.”

Počas štúdia na španielskej univerzite spoznala kopec ľudí.“Erasmus mi dal hlavne kontakty”, povedala Veronika v rozhovore.Našla si kamarátky dokonca aj z Brazílie, s ktorými je v kontakte dodnes.”Mali precestovanú Európu za tých 5 mesiacov viac ako ja”,dodáva s úsmevom Veronika. Dokonca ju prišli navštíviť aj sem do Trenčína, ale aj naopak,ona bola za nimi v Brazílii.

Viac..  Komisia prijíma opatrenia na zlepšenie celoživotného vzdelávania a zamestnateľnosti
zdroj: FB Veronika Kralikova

Naše rozhovory nájdete,  aj ako podcast v aplikáciách Spotify, google podcasty a aj Apple podcasty.

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

Erasmus

Erasmus+: úspech v roku 2020 napriek obmedzeniam

Z aktuálne uverejnenej výročnej správy o programe Erasmus+ za rok 2020 vyplýva, že z programu dostalo …