Veronika Kralikova
Veronika Králiková

EN pre mladých: Bolo to veľmi intenzívnych päť mesiacov, hovorí Veronika Králiková o študiu, ktorý absolvovala v rámci programu Erasmus

Prinášame vám ďalšiu časť rozhovor EN pre mladých, tentoraz s Veronikou Králikovou, ktorá pracuje v EUROPE DIRECT v Trečíne, my sme sa však s ňou rozprávali o štúdiu v Španielsku cez program Erasmus.Veronika celé štúdium popisuje ako “veľkú jazdu”. Študovala európske štúdiá v Holandsku, no chcela vyskúšať aj niečo nové, tak sa cez program Erasmus vybrala na 5 mesiacov študovať do malého mestečka Salamanca, kde sa nachádza najstaršia španielska univerzita. Hneď, ako vystúpila z lietadla, tak si povedala: “Toto je to správne miesto.”

Počas štúdia na španielskej univerzite spoznala kopec ľudí.“Erasmus mi dal hlavne kontakty”, povedala Veronika v rozhovore.Našla si kamarátky dokonca aj z Brazílie, s ktorými je v kontakte dodnes.”Mali precestovanú Európu za tých 5 mesiacov viac ako ja”,dodáva s úsmevom Veronika. Dokonca ju prišli navštíviť aj sem do Trenčína, ale aj naopak,ona bola za nimi v Brazílii.

Viac..  EN pre mladých: Smrť Jozefa Chovanca bolo systémové zlyhanie, hovorí Peter Pollák
zdroj: FB Veronika Kralikova

Naše rozhovory nájdete,  aj ako podcast v aplikáciách Spotify, google podcasty a aj Apple podcasty.

O Marco Németh

Marco Németh
EN pre mladých zostavuje náš najmladší spolupracovník Marco Németh. Je študentom gymnázia. Každý týždeň vám prinesie zaujímavé postrehy , aktuálne témy , informácie o práci v inštitúciách EU i novinky zo sveta.

Odporúčame pozrieť

pollak

EN pre mladých: Smrť Jozefa Chovanca bolo systémové zlyhanie, hovorí Peter Pollák

V dnešnej časti EN pre mladých sme sa rozprávali s europoslancom Petrom Pollákom o jeho …