krcmery
zdroj: FB Slovenské veľvyslanectvo v Grécku

V gréckom meste sa uskutočnilo stretnutie slovenskej veľvyslankyne a Krčméryho s honorárnym konzulom z Thessalonik

GRÉCKO/ Na letisku v gréckom meste Solún sa uskutočnilo stretnutie slovenskej veľvyslankyne Ivety Hricovej,prof. Krčméryho,zástupcu agentúry FRONTEX , polocajného pridelenca Slovenska a  honorárneho konzula z Thessalonik. Cieľom stretnutia bolo privítanie 10 členov Policajného zboru, ktorí sú vyslaní na ostrov Lesbos a do Albánska.

Veľvyslankyňa ocenila aktivity Krčméryho na ostrove Lesbos, kde koronavírus stále nie je na ústupe. Podľa Hricovej aj takéto kroky prispievajú k šíreniu dobrého mena Slovenska.

Slovensko sa zapája do ochrany vonkajších hraníc EÚ a prispieva k boju proti nelegálnej migrácii. Slovenskí policajti hliadkujú cez agentúru FRONTEX na ostrove Lesbos, ale aj v Albánsku. “Tento fakt je pozitívne vnímaný aj samotným Gréckom, ktoré si cení pomocnú ruku krajín zapájajúcich sa do úsilia spoločného boja a potláčania masívneho prílevu migrantov na ich územie,” uviedlo Slovenské veľvyslanectvo v Grécku.

Viac..  Britské puby a reštaurácie budú môcť od pondelka obsluhovať hostí v exteriéri

Veľvyslankyňa je “presvedčená, že novo získané skúsenosti a poznatky pretavia vo svojej ďalšej policajnej činnosti, či už na domácej pôde, alebo v prípadnom ďalšom vyslaní v zahraničí.”

Dňa 17.06. sa na letisku v Thessalonikách uskutočnilo krátke pracovné stretnutie veľvyslankyne Slovenskej republiky v…

Uverejnil používateľ Slovenské veľvyslanectvo v Grécku / Πρεσβεία Σλοβακίας στην Ελλάδα Štvrtok 18. júna 2020

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

Mitsotakis

Grécky premiér chce urýchlene vyšetriť vraždu známeho investigatívneho novinára

Grécky premiér Kyriakos Mitsotakis nariadil, aby polícia urýchlene vyšetrila piatkovú vraždu investigatívneho novinára. Giorgos Karaivaz …