policia
zdroj: FB Polícia Slovenskej republiky

Vyhrážal sa bombovými útokmi, teraz mu hrozí väzenie až na 5 rokov. Požadoval zrušenie sledovania obyvateľstva cez mobily, ale aj referendum o vystúpení z NATO

ČIERNA NAD TISOU/ NAKA v dnešných ranných hodinách zadržala na východe Slovenska muža, ktorý je podozrivý zo šírenia poplašnej správy. O jeho vzatí do väzby sa rozhoduje.

Polícia Slovenskej republiky na svojom Facebooku informovala, že muž z východného Slovenska mal koncom marca poslať prostredníctvom pošty zásielku Matovičovi. “Obsahom listu bola hrozba bombových útokov na budovu Národnej rady SR, budovu politického hnutia a tretí neuvedený objekt,” uviedol Policajný zbor.

“Pisateľ sa vyhrážal, že k útokom dôjde, ak vláda nesplní do konca apríla jeho požiadavky – zrušenie sledovania obyvateľstva pomocou mobilných operátorov, vyhlásenie referenda o vystúpení SR z NATO a trestné stíhanie ľudí z politického hnutia,”  informovala Polícia Slovenskej republiky.

Počas domovej akcie policajti z Národnej kriminálnej agentúry zaistili telefóny, techniku a ďalšie predmety.

Viac..  Europoslanec Michal Šimečka o prvých 100 dní vlády Igora Matoviča

“Aj tento prípad je dôkazom, že Policajný zbor nepodceňuje akékoľvek hrozby a proti ich autorom bude vždy postupovať nekompromisne, v súlade so zákonom,” dodal Policajný zbor.

PLÁNOVAL TERORISTICKÝ ÚTOK NA SLOVENSKU? ŠTEFAN SA MAL VYHRÁŽAŤ BOMBOVÝMI ÚTOKMI

NAKA (odbor Východ) zrealizovala akciu…

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Piatok 19. júna 2020

O Marco Németh

Marco Németh
EN pre mladých zostavuje náš najmladší spolupracovník Marco Németh. Je študentom gymnázia. Každý týždeň vám prinesie zaujímavé postrehy , aktuálne témy , informácie o práci v inštitúciách EU i novinky zo sveta.

Odporúčame pozrieť

Matovič

Pribudlo 53 nových prípadov. Premiér sa nechce spoliehať len na zodpovednosť ľudí

BRATISLAVA / Za uplynulých 24 hodín v našej krajine pribudlo 53 nových infikovaných, dokopy tak na …