policia
zdroj: FB Polícia Slovenskej republiky

Vyhrážal sa bombovými útokmi, teraz mu hrozí väzenie až na 5 rokov. Požadoval zrušenie sledovania obyvateľstva cez mobily, ale aj referendum o vystúpení z NATO

ČIERNA NAD TISOU/ NAKA v dnešných ranných hodinách zadržala na východe Slovenska muža, ktorý je podozrivý zo šírenia poplašnej správy. O jeho vzatí do väzby sa rozhoduje.

Polícia Slovenskej republiky na svojom Facebooku informovala, že muž z východného Slovenska mal koncom marca poslať prostredníctvom pošty zásielku Matovičovi. “Obsahom listu bola hrozba bombových útokov na budovu Národnej rady SR, budovu politického hnutia a tretí neuvedený objekt,” uviedol Policajný zbor.

“Pisateľ sa vyhrážal, že k útokom dôjde, ak vláda nesplní do konca apríla jeho požiadavky – zrušenie sledovania obyvateľstva pomocou mobilných operátorov, vyhlásenie referenda o vystúpení SR z NATO a trestné stíhanie ľudí z politického hnutia,”  informovala Polícia Slovenskej republiky.

Počas domovej akcie policajti z Národnej kriminálnej agentúry zaistili telefóny, techniku a ďalšie predmety.

Viac..  Eugen Jurzyca: Lukašenkov režim sa za rok od volieb k lepšiemu nezmenil. Nemám teda dôvod meniť môj postoj k sankciám

“Aj tento prípad je dôkazom, že Policajný zbor nepodceňuje akékoľvek hrozby a proti ich autorom bude vždy postupovať nekompromisne, v súlade so zákonom,” dodal Policajný zbor.

PLÁNOVAL TERORISTICKÝ ÚTOK NA SLOVENSKU? ŠTEFAN SA MAL VYHRÁŽAŤ BOMBOVÝMI ÚTOKMI

NAKA (odbor Východ) zrealizovala akciu…

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Piatok 19. júna 2020

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

bilcik

Vladimír Bilčík: Ako si šmejdi spravili z facebooku zlatú baňu

Predstavte si, že by v televíznej reklame zaznel rozhovor s Igorom Matovičom, kde by odporúčal …