ludia
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Na hokej môže ísť už viac ako 1000 ľudí. Ak by ostali doterajšie pravidlá, podľa zväzu by bola budúcnosť hokeja ohrozená

BRATISLAVA/ Konzílium povolilo od 1. júla hromadné akcie aj nad 1000 ľudí, ale len za stanovených podmienok. Podmienkou je tzv. dodržannie šachovnicového sedenia a tiež kontrola návštevníkov. Tribúny budú môcť byť naplnené len do 50 percent z jej celkovej kapacity.

Slovenský hokejový zväz toto rozhodnutie víta. “Oceňujeme, že konzílium odborníkov v spolupráci s úradom Hlavného hygienika zareagovalo na apely športových zväzov a organizácií predstavením kompromisného riešenia,” uviedlo SZĽH.

Väčšina tribún má kapacitu väčšiu aj v prípade iba obsadenosti 1000 osôb.“Veríme, že za súčasných podmienok sa bude lepšie dýchať aj našim profesionálnym klubom, pre ktoré sú príjmy z predaja vstupeniek nevyhnutnou súčasťou ich fungovania,”  dodal hokejový zväz.

Viac..  Podľa francúzskeho premiéra šírenie COVID-19 sa nespomaľuje. Cieľom krajiny je vyhnúť sa totálnemu obmedzeniu pohybu

Slovenský zväz ľadového hokeja dúfa, že sa hranica počtu osôb bude naďalej zvyšovať.

O Marco Németh

Marco Németh
EN pre mladých zostavuje náš najmladší spolupracovník Marco Németh. Je študentom gymnázia. Každý týždeň vám prinesie zaujímavé postrehy , aktuálne témy , informácie o práci v inštitúciách EU i novinky zo sveta.

Odporúčame pozrieť

eu

Ján Oravec: Bude hokejový Tím Európa predobrazom budúcej EÚ?

Spočiatku zaznávaný projekt Tímu Európa pre Svetový pohár v hokeji môže poslúžiť ako užitočná inšpirácia pri …