cestujuci
Ilustračné PHOTO: © European Union- EP.

Na územie Maďarska môžu od tohto týždňa vstúpiť občania všetkých členských štátov EÚ ale aj EEA

MAĎARSKO/ Otvorilo svoje hranice pre všetkých občanov EÚ a Európskeho hospodárskeho priestoru(EEA). Výnimkou je Veľká Británia, ktorej občania môžu vstúpiť na územie nášho južného suseda len s výnimkou.

Od 18. júna toto nariadenie platí okrem členských štátov aj pre Švajčiarsko, Lichtenštajnsko, Nórsko, Island.Od polnoci tohto štvrtka nemusia ísť ani občania Maďarska prichádzajúci z týchto krajín do povinnej karantény. Informuje o tom letisko v Budapešti na svojom Facebooku.

Tieto uvedené pravidlá však neplatia pre občanov z Veľkej Británie. V krajných prípadoch musia ísť aj do 14- dňovej karantény.  Občania Maďarska sa však môžu bez obmedzenia vrátiť do rodnej zeme.

Ak pochádzate z hociktorej z členskej krajiny EÚ alebo EEA, ale ste mimo jej územia, aj tak môžete beproblémovo prísť naspäť, dodalo letisko v Budapešti.

HATÁRNYITÁS: A MAGYARORSZÁGRA TÖRTÉNŐ BELÉPÉS SZABÁLYAI MEGVÁLTOZTAK
??????????
Június 18.-tól korlátozások nélkül…

Uverejnil používateľ Budapest Airport Piatok 19. júna 2020

Viac..  Cyprus mení podmienky vstupu do krajiny, rozlišuje očkovaných a neočkovaných

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

COVID preukaz EÚ: Komisia schválila uznávania potvrdení o očkovaní v dĺžke 9 mesiacov

Komisia schválila pravidlá týkajúce sa digitálneho COVID preukazu EÚ, v ktorých sa stanovuje záväzné obdobie …