zdravie, koronavirus
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Južná Kórea hlási druhú vlnu pandémie koronavírusu

SOUL – Zdravotnícki predstavitelia v Južnej Kórei sa domnievajú, že krajina prechádza druhou vlnou pandémie koronavírusu, a to aj napriek relatívne nízkemu počtu zaznamenaných prípadov. Južná Kórea bola vzorom úspechu v boji s ochorením COVID-19, teraz však očakáva, že pandémia bude pokračovať ešte ďalšie mesiace.

Šéfka Kórejského centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (KCDC) Čong Un-gjong uviedla, že prvá vlna trvala do apríla. Od mája však začali pribúdať nové prípady, pričom infekcia sa šírila okrem iného v nočných kluboch v hlavnom meste Soul. Medzi týmito obdobiami počet denne zaregistrovaných prípadov klesol z takmer tisíc na nulu tri po sebe idúce dni.

V pondelok miestni predstavitelia oznámili, že za posledných 24 hodín zaznamenali 17 nových infekcií. Podľa Čong je tak jasné, že v krajine sa rozbieha druhá vlna koronavírusu koncentrovaná najmä v Soule a okolí, ktoré mali predtým len málo prípadov nákazy. Expertka zároveň predpokladá, že táto vlna ešte zďaleka nekončí. Starosta Soulu Pak Won-sun už varoval, že ak denný počet nakazených presiahne v priemere 30 prípadov, opäť zavedie prísne sociálne obmedzenia.

Viac..  EMA začala posudzovať žiadosť Pfizeru o podmienečné schválenie antivirotika paxlovid

Južná Kórea zaznamenala svoj prvý prípad koronavírusu 20. januára. Odvtedy v krajine potvrdili nákazu novým vírusom u vyše 12-tisíc ľudí a 280 osôb mu podľahlo.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

Únia poslala krajinám takmer 385,5 milióna eur na riešenie krízovej situácie v oblasti zdravia

Európska komisia (EK) poslala 19 krajinám na riešenie núdzovej situácie v oblasti zdravia spôsobenej pandémiou …