koronavirus
Ilustračné PHOTO: © European Union.

O otvorení hraníc tretím krajinám sa rozhodne budúci týždeň. Na Slovensko voľne pricestujete cez tieto krajiny

BRATISLAVA / Za uplynulých 24 hodín v našej krajine pribudol jeden nový prípad, dokopy tak je na Slovensku 1 589 potvrdených prípadov koronavírusu SARS-CoV-2. Naša krajina nehlási žiadne ďalšie úmrtie, nákaze teda dokopy podľahlo 28 ľudí. Ako informuje Národné centrum zdravotníckych informácií, počet hospitalizovaných pacientov je 18. Počet vyliečených je aktuálne 1 448.

Voľné cestovanie na Slovensko

O otvorení hraníc tretím krajinám mimo Európskej únie (EÚ) sa rozhodne v priebehu budúceho týždňa.

Od 20. júna je možné na Slovensko voľne pricestovať z Bulharska, Cypru, Česka, Čiernej hory, Dánska, Estónska, Fínska, Grécka, Chorvátska, Islandu, Lichtenštajnska, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Malty, Monaka, Nemecka, Nórska, Poľska, Rakúska, Slovinska a Švajčiarska. Zrušená bola tiež povinná karanténa, či už tá domáca inteligentná, alebo v štátnych zariadeniach.

Slovensko hlási jeden pozitívny prípad

V pondelok urobili 661 testov. Jeden infikovaný pacient pochádza z okresu Senec. Počet ľudí infikovaných koronavírusom tak na Slovensku stúpol na 1 589. Laboratóriá otestovali už viac ako 202-tisíc vzoriek.

Viac..  COVID-19: Parlament podporil bezpečné cestovanie, žiada spoluprácu členských štátov

Chorobe v pondelok nepodľahla žiadna ďalšia osoba a vyliečil sa jeden ďalší pacient. 

Hospitalizovaných pacientov s podozrením alebo s potvrdeným Covid-19  je podľa korona.gov.sk 18. Z tohto počtu u 3 pacientov bolo ochorenie Covid-19 potvrdené.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

Slovensko bude podporovať adekvátne prijímanie cielených reštriktívnych opatrení EÚ

Slovenská republika bude podporovať adekvátne prijímanie cielených reštriktívnych opatrení – sankcií Európskej únie (EÚ) ako …