caputova guterres
zdroj: FB Zuzana Čaputová

Zuzana Čaputová telefonovala s generálnym tajomníkom OSN Antóniom Guterresom. Témou bola koronakríza

Prezidentka Zuzana Čaputová včera telefonovala s generálnym tajomníkom OSN Antóniom Guterresom. Informovala o tom na sociálnej sieti Facebook. Hlavnou témou bola koronakríza a jej následky.

Reč bola aj o obnove ekonomiky, kde však zdôraznili, že netreba zabudnúť ani na životné prostredie. “Počas krízy mnohí ľudia hľadali útočisko z domácej izolácie v lesoch, parkoch, v prírode a o to viac si možno všetci uvedomujeme naliehavosť tejto témy. Berme ju ako príležitosť meniť naše vnímanie, ale aj ako príležitosť transformovať naše ekonomiky,” uviedla prezidentka.

Čaputová poďakovala Guterresovi, že sa vo svojich prejavoch venuje aj právam žien v rôznych podobách.” Zhodli sme sa, že je to vážny problém a som rada, že aj OSN mu bude venovať zvýšenú pozornosť,” dodala.

Viac..  Prezidenti Poľska, Maďarska, ČR a Slovenska si pripomínajú 30. výročie založenia Vyšehradskej skupiny

Prezidentka pozvala generálneho tajomníka OSN aj na Slovensko.

Dnes som telefonovala s generálnym tajomníkom OSN Antóniom Guterresom. Keďže obidvaja máme vo svojej agende podobné témy…

Uverejnil používateľ Zuzana Čaputová Pondelok 22. júna 2020

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

Pandemická situácia na Slovensku je podľa Čaputovej mimoriadne závažná

Pandemická situácia na Slovensku je podľa prezidentky SR Zuzany Čaputovej mimoriadne závažná. Uviedla to po …