caputova guterres
zdroj: FB Zuzana Čaputová

Zuzana Čaputová telefonovala s generálnym tajomníkom OSN Antóniom Guterresom. Témou bola koronakríza

Prezidentka Zuzana Čaputová včera telefonovala s generálnym tajomníkom OSN Antóniom Guterresom. Informovala o tom na sociálnej sieti Facebook. Hlavnou témou bola koronakríza a jej následky.

Reč bola aj o obnove ekonomiky, kde však zdôraznili, že netreba zabudnúť ani na životné prostredie. “Počas krízy mnohí ľudia hľadali útočisko z domácej izolácie v lesoch, parkoch, v prírode a o to viac si možno všetci uvedomujeme naliehavosť tejto témy. Berme ju ako príležitosť meniť naše vnímanie, ale aj ako príležitosť transformovať naše ekonomiky,” uviedla prezidentka.

Čaputová poďakovala Guterresovi, že sa vo svojich prejavoch venuje aj právam žien v rôznych podobách.” Zhodli sme sa, že je to vážny problém a som rada, že aj OSN mu bude venovať zvýšenú pozornosť,” dodala.

Viac..  Ivan Štefanec: Johnson nemôže svojvoľne meniť medzinárodné dohody

Prezidentka pozvala generálneho tajomníka OSN aj na Slovensko.

Dnes som telefonovala s generálnym tajomníkom OSN Antóniom Guterresom. Keďže obidvaja máme vo svojej agende podobné témy…

Uverejnil používateľ Zuzana Čaputová Pondelok 22. júna 2020

O Marco Németh

Marco Németh
EN pre mladých zostavuje náš najmladší spolupracovník Marco Németh. Je študentom gymnázia. Každý týždeň vám prinesie zaujímavé postrehy , aktuálne témy , informácie o práci v inštitúciách EU i novinky zo sveta.

Odporúčame pozrieť

Dnes sa v Banskej Bytrici konala oslava 76. výročia SNP. Všetci traja ústavní činitelia upozornili, že boj proti nacistickej ideológii sa neskončil

Dnes sa v Banskej Bytrici konala oslava 76. výročia SNP. V činoch hrdinov Slovenského národného …