Stefanec
Europoslanec a člen predsedníctva KDH Ivan Štefanec. PHOTO: © European Union.-EP.

Ivan Štefanec: Vyzval som Komisiu na podporu pivovarov

Europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH) vyzval z titulu svojej čestnej funkcie prezidenta Beer Clubu v Európskom parlamente Európsku komisiu, aby pripravila plán na pomoc európskemu pivovarníctvu a s ním spojenému sektoru pohostinských prevádzok. Táto oblasť je jednou z tých, ktoré kríza zasahuje najviac.

“Tridsať percent produkcie európskych pivovarov plynie z predaja v malých prevádzkach, baroch, reštauráciách, hoteloch. V čase karantény to bola pre pivovary vlastne čistá strata. Aj keď sa opatrenia postupne uvoľňujú, pivovarníci ani prevádzkovatelia neočakávajú, že straty dokážu tento rok nahradiť. Oba sektory sú súčasťou našej európskej identity, sú významnými zamestnávateľmi a zaslúžia si takú pozornosť ako iné sektory ekonomiky. Ako prezident neformálneho Beer Clubu, ktorý združuje europoslancov z viacerých krajín a politických frakcií, som vyzval Komisiu, aby prijala opatrenia na záchranu európskych pivovarov. Môže to urobiť napríklad cez uvoľnenie pravidiel štátnej pomoci pre pohostinstvá, alebo povolením zníženia DPH na nízkoalkoholické nápoje.”  

Viac..  Export šumivých vín z únie vlani prvý raz za desaťročie klesol

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

tablet

Akt o digitálnych službách – bezpečnejší internet vďaka regulácii platforiem

Európsky parlament vo štvrtok schválil súbor opatrení zameraných proti nelegálnemu online obsahu, ktoré posilňujú zodpovednosť …