Kiska
Slovenský prezident Andrej Kiska. PHOTO: © European Union- EP.

Andrej Kiska definitívne končí v politike. Čaká ho ďalšia operácia

Andrej Kiska (Za ľudí) už nebude na letnom sneme kandidovať znova za predsedu strany, a tým aj končí v politike. Napísal to v nedeľu v statuse na Facebooku. Ako dôvod uvádza svoj zdravotný stav. V pondelok 29. júna ho čaká ďalšia operácia, už 3. za uplynulých päť rokov. Tentoraz mu budú operovať obličku.

“Svoju budúcnosť poznám. V pondelok podstúpim operačný zákrok, pri ktorom mi odstránia časť platničky. Vyskúšal som pod dohľadom lekárov za posledné mesiace všetko, aby k tomu nemuselo prísť. Moje telo si vybralo daň za stovky tisíc kilometrov, ktoré som za posledné roky najazdil v aute po celom Slovensku,” napísal Kiska v statuse. Bývalého prezidenta čaká už druhá operácia za posledný rok a zároveň tretia za uplynulých päť rokov.

“Moje zdravie mi nedovoľuje zostať aktívny v politike. Minulý rok operované srdce sa občas bezdôvodne stále silno rozbúcha a ukľudním ho len liekmi. Arytmia sa niekedy nepodarí odstrániť ani opakovanými zákrokmi,” uviedol Kiska.

Viac..  Tento týždeň v Európskom parlamente: dlhodobý rozpočet EÚ, ľudské práva

Kiska v piatok oznámil aj predsedníctvu strany, že už nemieni kandidovať na sneme, ktorý bude 8. augusta, za predsedu strany Za ľudí. Andrej Kiska ešte dodal, že: “Strana nie je o jednom človeku. Každý je nahraditeľný, podstatné je stáť sa za svojimi hodnotami.”

Na záver sa v statuse každému poďakoval za podporu a pomoc.

ČAKÁ MA ĎALŠIA OPERÁCIA,
SNEM SI ZVOLÍ NOVÉ VEDENIE
Slovensko, rovnako ako celý svet dnes zažíva situáciu, aká tu ešte…

Uverejnil používateľ Andrej Kiska Nedeľa 28. júna 2020

O Marco Németh

Marco Németh
EN pre mladých zostavuje náš najmladší spolupracovník Marco Németh. Je študentom gymnázia. Každý týždeň vám prinesie zaujímavé postrehy , aktuálne témy , informácie o práci v inštitúciách EU i novinky zo sveta.

Odporúčame pozrieť

Bieloruský veľvyslanec na Slovensku vyjadril solidaritu s protestujúcimi.

Bieloruský veľvyslanec na Slovensku Igor Alexandrovič Leščeň vo video podporil demonštrácie vo svojej krajine. Je …