remisova, caputova
Veronika Remišová a Zuzana Čaputová Zdroj: FB Zuzana Čaputová

Prezidentka vymenovala Remišovú za novú ministerku investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie

Bratislava/ Zuzana Čaputová v stredu vymenovala podpredsedníčku vlády Veroniku Remišovú (Za ľudí) za ministerku nového Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR.

„Preberáte nový rezort, a paradoxne, je to hneď rezort, ktorý môže zohrať kľúčovú rolu pri premene Slovenska,“ povedala Zuzana Čaputová. Prezidentka tiež pripomenula, že Slovensko patrí medzi najpomalšie krajiny EÚ v čerpaní eurofondov. Podľa Remišovej by zdroje z Európskej únie mali slúžiť na výskum, vedu, technológie a inovácie či na reformu zdravotníctva a školstva.

“Bude potrebné zlepšiť čerpanie eurofondov z minulého programového obdobia a nastaviť nové pravidlá pre čerpanie prostriedkov, ktoré budeme mať k dispozícii v novom programovom období. Ale čaká ju aj úplne nové, mimoriadne zadanie,” dodala prezidentka. Remišová uviedla, že jej cieľom je viesť funkčný úrad. Ministerka hovorila aj o novom systéme v čerpaní eurofondov.

Viac..  Aký bude pracovný program Európskej komisie na rok 2021? Pozrite si, na čo sa plánuje zamerať

“Zodpovednosť za to, či sa obrovské európske zdroje využijú efektívne, bude mať podpredsedníčka vlády a pani ministerka nielen voči voličom a občanom republiky, ale aj voči budúcim generáciám, lebo práve teraz máme jedinečnú príležitosť posunúť Slovensko o generáciu vpred,” uviedla Čaputová.

Vymenovanie V. Remišovej za ministerku investícii, regionálneho rozvoja a informatizácie SR

Uverejnil používateľ Zuzana Čaputová Streda 1. júla 2020

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

simecka

Michal Šimečka: Je správne, že príkladom išla prezidentka Zuzana Čaputová, ako aj poprední odborníci bojujúci proti covidu

Významný moment. Krajiny Európskej únie začali tento víkend očkovať prvých ľudí proti koronavírusu. Je správne, …