V4
zdroj: ÚV SR

Dnes sa konal summit V4 v Poľsku. Témou bola koronakríza a tiež informatizácia

Poľsko/ 3. júla sa v hlavnom meste Poľska vo Varšave konal summit premiérov V4. Témou bol hlavne koronavírus, čerpanie eurofondov, ale aj migrácia a ďalšie európske témy. Igor Matovič zobral so sebou do Poľska aj 30 detí z detských domovov. “30 deťom zo slovenských detských domovov splním ich veľký sen – poletia prvýkrát lietadlom a prvýkrát pôjdu do krajiny mimo Slovenska,” napísal Matovič v statuse.

30 detí z detských domovov prvýkrát súčasťou oficiálnej delegácie premiéra,)
#VaršavaVolá

ps. Sprevádza ich pán riaditeľ, ktorý sám v domove vyrástol … ako aj náš poslanec Janko Herák, ktorý takisto,))

Uverejnil používateľ Igor Matovic Štvrtok 2. júla 2020

Podľa Matoviča je Poľsko vzorovou krajinou v Európe v boji proti koronavírusu, ale aj v čerpaní eurofondov. Poľsko bolo vzorom pre Slovensko aj v boji proti komunizmu. “V boji proti komunizmu bolo pre nás Poľsko vzorom. V boji proti korupcii je dnes Poľsko najmä vo východnej a strednej Európe rovnako vzorom,” uviedol Matovič.

Igor Matovič chce zlepšovať vzťahy s naším severným susedom. „Naše vzájomné vzťahy sú výborné a môžu byť už len lepšie,”zdôraznil Matovič.

Na summite sa zúčastnila novovymenovaná ministerka pre investície, regionálny rozvoj a informatizáciu Veronika Remišová(Za ľudí). Remišová sa stretla s ministerkou fondov a regionálneho rozvoja Poľska Małgorzatou Jarosińskiou-Jedynak. “S pani ministerkou sme diskutovali aj o Fonde obnovy a rozvoja a zhodli sme sa na tom, že peniaze musíme investovať tak, aby spoločne s eurofondovým balíkom tvorili jeden strategický plán, kde budeme peniaze investovať do inovatívnych oblastí, aby sme dokázali udržať a zabezpečiť lepšie platené pracovné miesta,” napísala Remišová v statuse na sociálnej sieti.

Viac..  V Poľsku začali platiť prísnejšie opatrenia

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

Aktuálne najväčším problémom je tempo dodávok vakcín, zhodli sa lídri členských krajín

Tempo dodávok vakcín považujú lídri členských krajín Európskej únie (EÚ) za aktuálne najväčší problém. Vyplýva …