Stefanec
Europoslanec Ivan Štefanec. PHOTO: © European Union-EP.

Ivan Štefanec: Od nemeckého predsedníctva očakávam dôraz na európsku súdržnosť

Podľa europoslanca a vedúceho slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivana Štefanca (KDH) bude najväčšou výzvou nemeckého predsedníctva v Rade Európskej únie udržanie a posilnenie európskej súdržnosti v čase pandémie a ekonomickej krízy. Dôraz bude potrebné klásť aj na správne nastavenie mechanizmov prerozdeľovania peňazí z Fondu obnovy, ktoré majú zabezpečiť najmä budúci ekonomický rast.

“Pandémia ukázala, aká dôležitá je európska súdržnosť. Bude ju potrebné v najbližšej dobe ešte posilniť. Viac prepojiť zdravotnícke systémy, vedecké pracoviská a zabezpečiť spoločné nákupy kľúčového materiálu. Súdržnosť sa však musí prejaviť aj v pomoci najviac postihnutým odvetviam a regiónom. Toto všetko bude pre nové nemecké predsedníctvo veľkou skúškou.  Navyše bude potrebné dohliadnuť aj na také nastavenie Fondu solidarity, aby jeho prerozdelenie prinieslo budúci rast a rozvoj inovatívnych odvetví s vysokou pridanou hodnotou. K tomu bude nevyhnutná úzka spolupráca všetkých európskych inštitúcií s predsedajúcou krajinou a vládami a parlamentmi členských štátov. Som rád, že práve tento aspekt kancelárka Merkelová včera vo vystúpení pred Európskym parlamentom zdôraznila.” 

Viac..  Protipovodňové poldre neďaleko Kežmarku, na riečke Ľubica zaplatil Brusel

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

Sviatlana Cichanovská v europarlamente: Európa musí aktívnejšie čeliť autokracii

Vedúca predstaviteľka bieloruskej opozície Sviatlana Cichanovská v stredu počas svojho prejavu na pôde Európskeho parlamentu …