Matovič
Igor Matovič. Zdroj: ÚVSR

Matovič priznal, že jeho diplomovka nie je v poriadku, Šeliga hovorí o hanbe

BRATISLAVA / Po kauze so záverečnou prácou Andreja Danka, Borisa Kollára a Branislava Gröhlinga napísal k tej svojej práci status aj premiér Igor Matovič. Okrem iného v ňom tvrdí, že sa svojím titulom nikdy nechválil, dokonca ho nemá ani na občianskom preukaze.

Na to, že problémom je aj diplomová práca Igora Matoviča, upozornil denník N. Matovič v minulosti ale niekoľkokrát sám uviedol, že na svoju prácu hrdý nie je.

“Úprimne, netuším, či som pred 22 rokmi vo svojej diplomovke niečo necitoval a koľko toho bolo. Ak to tak je, ukradol som niečo, čo mi nepatrilo, som de facto v tejto veci zlodej, čo je smutné a určite nie na chválu. Nikdy som sa svojim titulom nechválil, nikdy som si ho iniciatívne nepísal a ani na občiansky som si ho nedal – až policajti hlavou krútili. Prečo? Lebo som školu posledné dva ročníky doslova flákal a verejne som to x-krát priznal. V štvrtom ročníku som si založil živnosť a v piatom som už zamestnával 2000 ľudí. Ten kto podnikal, pochopí, že v takom tempe bola škola na jednej z mojich posledných koľají … a nakoniec som bol rád, že to mám za sebou,” napísal na sociálnu sieť premiér.

Ako jeden z prvých zareagoval na Matovičovu prácu koaličný partner Juraj Šeliga (Za ľudí). “Neviem, aké misky váh mám hľadať… Viem, že nechcem návrat Fica, Pellegriniho, nedajbože, nástup fašistov, ale toto je strašná hanba. Prepáčte. Po ostatných troch týždňoch, prepáčte. V tejto chvíli viem iba to, že to musím nejako spracovať. Toto je tá politická kultúra, ktorú sme chceli? Takto vyzerá prebratie zodpovednosti? Tak to sme teda ďaleko nedošli…”

Strana Za ľudí kritizovala za diplomovú prácu Borisa Kollára a “na koberček” si zavolala vo štvrtok ráno aj ministra školstva Branislava Gröhlinga.

Viac..  Únia a medzinárodní darcovia prisľúbili sedem miliárd eur pre Turecko a Sýriu

​Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) je v zahraničí na dovolenke a k téme sa zatiaľ vyjadrovať nebude.

“Chce sa mi zvracať z takéhoto odrbávačstva. Ospravedlňujem sa všetkým za slovník, ale inak mi to nešlo. Plné huby rečí o morálke a podvodoch iných ľudí, o transparentnosti o boji s podvodníkmi,” povedal bývalý minister zdravotníctva Tomáš Drucker.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

nevedalova

Katarína Roth Neveďalová: Svoje prvé vystúpenie v pléne som venovala Slovensku. VIDEO

Chcete byť v obraze? Prihláste sa na bezplatný odber spravodajstva z EÚ 👉 PRIHLÁSENIE. Zdieľaj …

Consent choices