koronavirus
Ilustračné PHOTO: © European Union-EP.

Počet pozitívnych na Slovensku naďalej stúpa. Ďalšie vyššie číslo infikovaných

BRATISLAVA / Za uplynulých 24 hodín v našej krajine pribudlo 24 nových infikovaných, dokopy tak na Slovensku potvrdili 1 951 prípadov koronavírusu SARS-CoV-2. Naša krajina nehlási žiadne ďalšie úmrtie, nákaze teda dokopy podľahlo 28 ľudí. Ako informuje Národné centrum zdravotníckych informácií, počet hospitalizovaných pacientov je 12. Počet vyliečených je aktuálne 1 514. 

Na Slovensku pribudlo 24 nových infikovaných

Testy v stredu odhalili koronavírus u 24 ľudí. Počet osôb pozitívne testovaných na ochorenie Covid-19 tak stúpol na 1 951.

Tri pozitívne prípady hlási okres Levoča, po dvoch infikovaných evidujú okresy Banská Bystrica, Bratislava, Čadca, Nitra, Prešov a Topoľčany. V okresoch Košice, Lučenec, Prievidza, Senec, Skalica, Trebišov, Trenčín, Veľký Krtíš a Zlaté Moravce zaznamenali po jednom prípade.

Laboratóriá za uplynulý deň otestovali vyše 2 300 vzoriek, spolu urobili už takmer 236-tisíc testov.

Chorobe už dlhodobo nepodľahla žiadna osoba. V stredu sa vyliečilo ďalších sedem pacientov, celkovo sa doposiaľ uzdravilo 1 514 ľudí.

Počet hospitalizovaných pacientov podľa korona.gov.sk klesol na 12. U šiestich z nich bolo ochorenie Covid-19 potvrdené. Z toho sú na jednotkách intenzívnej starostlivosti dvaja pacienti, žiadny nepotrebuje umelú pľúcnu ventiláciu.

Viac..  Európska lieková agentúra schválila nové závody na výrobu vakcín proti koronavírusu

Kĺzavý medián je stále na hodnote 19.

Počet nových prípadov koronavírusu v Česku v stredu opäť prekonal stovku. Pribudlo 134 nakazených, čo bol najvyšší prírastok za posledných päť dní.

Počet potvrdených prípadov koronavírusu v Nemecku prekonal 200 000. Zomrelo ďalších sedem nakazených, dokopy 9078.

Rezort školstva môže dať na výskum v rámci boja proti pandémii 80 miliónov eur. Schválená schéma štátnej pomoci umožní podľa ministerstva školstva podporu výskumu a experimentálneho vývoja, ako aj testovanie a rozširovanie infraštruktúr súvisiacich s výrobou produktov relevantných pre boj proti koronavírusu.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

Slovensko bude podporovať adekvátne prijímanie cielených reštriktívnych opatrení EÚ

Slovenská republika bude podporovať adekvátne prijímanie cielených reštriktívnych opatrení – sankcií Európskej únie (EÚ) ako …