mimoriadnaspráva

Vo francúzskom meste horí katedrála. Zasahuje vyše 100 hasičov

Francúzsko/V západofrancúzskom meste Nantes v sobotu ráno začala horieť katedrála. Oheň sa hasičom podarilo dostať pod kontrolu. Príčina požiaru je zatiaľ neznáma. Na mieste je viac ako 100 hasičov.

Podľa televízie BFM TV hasičov do gotickej katedrály privovali okolo 7:44 hodiny. Zo stavby je vidieť vychádzať obrovský dym a veľké plamene. Podľa náčelníka Ferlaya najväčšie škody vznikli okolo orgánu, ktorý má byť celý zničený. Zničené sú aj vitrážové okná.

Francúzsky prezident Emmanuel Macron vyjadril na Twitteri podporu hasičom. Do Nantes pricestovali aj premiér Jean Castex, ale aj minister vnútra Darmanin.

Požiar v spomínanej katedrále nie je po prvýkrát. V roku 1972 oheň zasiahol strechu, rekonštrukcia trvala tri roky.

Minulý rok v apríli veľký oheň zničil historickú pamiatku Paríža katedrálu Notre-Dame.

Viac..  Lucia Ďuriš Nicholsonová: Je desivé, že v 21. storočí v strede Európy žijú Rómovia v tak strašných podmienkach

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

jurzyca

Eugen Jurzyca o Afganistane: Migračná vlna do EÚ sa nedá porovnať s tou v roku 2015, vieme že tí ľudia sú strašne prenasledovaní

Ministri zahraničných vecí Európskej únie (EÚ) mimoriadne rokovali v súvislosti s možnými bezpečnostnými dôsledkami prevzatia …