letisko
Ilustračné PHOTO: © European Union-EP.

Lekárska komora vyzýva vládu na dôsledný monitoring navrátilcov z Veľkej Británie

BRATISLAVA – Slovenská lekárska komora (SLK) vyzýva vládu na dôsledný monitoring navrátilcov z Veľkej Británie. Informovala o tom manažérka pre komunikáciu a médiá SLK Nancy Závodská s tým, že pred pár týždňami to boli práve navrátilci z Veľkej Británie, ktorí priniesli nákazu do viacerých obcí na východe Slovenska.

Kabinet by mal podľa komory zvážiť aj povinné testovanie Slovákov, vracajúcich sa z Veľkej Británie hlavne do týchto oblastí. “Iba tak môžeme zabrániť nekontrolovateľnému šíreniu vírusu a ohrozeniu zdravia všetkých občanov,” konštatoval prezident komory Marián Kollár.

Ako pripomenula Závodská, od pondelka je táto krajina zaradená na takzvanom zelenom zozname. Prichádzajúci občania sa tak nemusia po návrate na Slovensko podrobiť testovaniu ani karanténe. “V tejto súvislosti môže preto oprávnene vyvstať dôvodná obava, že obce na Spiši sa môžu stať novými ohniskami nákazy,” uzavrel prezident SLK.

Viac..  Vymáhanie neuhradených cestných poplatkov v EÚ sa má zjednodušiť, nový systém vyjde štát na 1,8 milióna eur

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

Slovensko bude podporovať adekvátne prijímanie cielených reštriktívnych opatrení EÚ

Slovenská republika bude podporovať adekvátne prijímanie cielených reštriktívnych opatrení – sankcií Európskej únie (EÚ) ako …