Summit, EU
Samit lídrov Európskej únie. PHOTO: © European Union.

Prezidentka Čaputová: Dohoda na samite EÚ znamená bezprecedentnú pomoc pre Slovensko

BRATISLAVA – Prezidentka Zuzana Čaputová ocenila dohodu európskych lídrov na samite Európskej únie (EÚ). Hlava štátu tak urobila na sociálnej sieti. Podľa nej to pomôže k stabilite celej EÚ a znamená to bezprecedentnú pomoc pre Slovensko.

Prezidentka na sociálne siete uviedla, že ju teší, že sa lídrom podarilo dopracovať k zhode. Tí sa dnes v ranných hodinách dohodli jednak na Viacročnom finančnom rámci EÚ a taktiež na Fonde obnovy, ktorý bude zložený z grantov v objeme 390 miliárd eur a úverov v sume 360 mld. eur. Rozpočet je tak celkovo stanovený v bezprecedentnej celkovej sume 1,82 bilióna eur.

„Je to dobrá správa pre udržanie stability celej EÚ a zároveň aj bezprecedentná pomoc pre Slovensko. Aby sme túto pomoc dokázali aj zmysluplne využiť, musíme spojiť tie najlepšie hlavy a pripraviť veľmi dobrý plán. Našim cieľom nesmie byť len minúť peniaze, ale dobre ich investovať do rozvoja Slovenska, aj pre budúce generácie,“ uviedla hlava štátu na sociálnej sieti s tým, že práve využite prostriedkov je teraz najdôležitejšia úloha pre vládu a všetkých ostatných.

Viac..  Vzťahy so Západom narazili na dno, Moskva chce silnú a nezávislú EÚ, povedal Lavrov

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

Slovensko bude podporovať adekvátne prijímanie cielených reštriktívnych opatrení EÚ

Slovenská republika bude podporovať adekvátne prijímanie cielených reštriktívnych opatrení – sankcií Európskej únie (EÚ) ako …