Cina
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Čína nariadila Američanom zatvoriť ich konzulát v krajine. Vzťahy medzi USA a Čínou sú najhoršie za posledné desaťročia.

Čína/ Čínska vláda vyzvala v piatok Spojené štáty, aby v meste Čcheng-tu zatvorila svoj konzulát. Oznámila to po tom, ako Trumpova administratíva nariadila Číne, aby zatvorila konzulát v americkom meste Houston. Americká vláda obvinila čínskych agentov, že sa pokúšali ukradnúť v štáte Texas dokumentáciu medicínskeho výskumu.

Podľa Číny ide o „legitímnu a potrebnú“ odpoveď na krok USA. Vzťahy medzi Spojenými štátmi a Čínou sú momentálne najhoršie za posledné desaťročia.

Podľa ministerstva spravodlivosti čínsky konzulát v meste San Francisco má tiež ukrývať výskumníčku Tchang Ťüan. Výskumníčka mala klamať o svojom pôsobení vo vojenskom krídle Komunistickej strany Číny. Nepravdivú informáciu údajne uviedla vo vízach. Z podobného podvodu obvinili aj ďalších 3 vedcov z Číny.

Viac..  Hlavy štátov vyjadrujú solidaritu a podporu Libanonu. Medzi nimi aj Macron, Putin či Johnson

O Marco Németh

Marco Németh
EN pre mladých zostavuje náš najmladší spolupracovník Marco Németh. Je študentom gymnázia. Každý týždeň vám prinesie zaujímavé postrehy , aktuálne témy , informácie o práci v inštitúciách EU i novinky zo sveta.

Odporúčame pozrieť

koronavirus

Česko hlási najväčší nárast nakazených od 3. apríla. Za posledný deň ich pribudlo až 323.

Česko/ U našich susedov pribudlo za posledný deň ďalší rekordný počet nakazených, a to až …