Cina
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Čína nariadila Američanom zatvoriť ich konzulát v krajine. Vzťahy medzi USA a Čínou sú najhoršie za posledné desaťročia.

Čína/ Čínska vláda vyzvala v piatok Spojené štáty, aby v meste Čcheng-tu zatvorila svoj konzulát. Oznámila to po tom, ako Trumpova administratíva nariadila Číne, aby zatvorila konzulát v americkom meste Houston. Americká vláda obvinila čínskych agentov, že sa pokúšali ukradnúť v štáte Texas dokumentáciu medicínskeho výskumu.

Podľa Číny ide o „legitímnu a potrebnú“ odpoveď na krok USA. Vzťahy medzi Spojenými štátmi a Čínou sú momentálne najhoršie za posledné desaťročia.

Podľa ministerstva spravodlivosti čínsky konzulát v meste San Francisco má tiež ukrývať výskumníčku Tchang Ťüan. Výskumníčka mala klamať o svojom pôsobení vo vojenskom krídle Komunistickej strany Číny. Nepravdivú informáciu údajne uviedla vo vízach. Z podobného podvodu obvinili aj ďalších 3 vedcov z Číny.

Viac..  Sacharovovu cenu získala bieloruská demokratická opozícia

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

Vo Francúzsku od začiatku epidémie zaznamenali vyše milión nakazených!

Vo Francúzsku úrady zaznamenali od začiatku pandémie koronavírusu vyše milión nakazených. Túto smutnú hranicu krajina …