novinari
Ilustračné PHOTO: © European Union-EP.

Z jedného z najväčších médií v Maďarsku odchádza vyše 50 novinárov. Hovoria o vonkajšom zasahovaní

Maďarsko/ Z najväčšieho slobodného média v Maďarsku odchádza viac ako 50 novinárov. Toto rozhodnutie urobili po tom, ako bol prepustený začiatkom týždňa šéfredaktor portálu Index.hu. Novinári požadovali od riaditeľstva, aby kvôli zachovaniu nezávislosti média nebol prepustený šéfredaktor Dull Szabolcs.

Redakcia pritom roky pripomínala, že k tvoreniu nezávislého obsahu musia byť zachované dve požiadavky a to,aby nedochádzalo k akémukoľvek vonkajšiemu zasahovaniu do obsahu portálu, takisto aj do zloženia redakčnej rady. Táto požiadavka však bola porušená po tom, ako bol prepustený šéfredaktor. “Jeho odvolanie je jasným zásahom do zloženia redakčnej rady a nemôžeme to považovať za nič iné, ako otvorený pokus o nátlak,” uvádza redakcia.

Index.hu je portálom, ktorý podľa odhadov mal denne 1 milión skutočných používateľov, čo predstavovalo takmer polovicu všetkých zobrazení stránok medzi nezávislými médiami, uvádza Medzinárodný tlačový inštitút.

Viac..  Najviac firiem zakladajú na Slovensku podnikatelia z Čiech a Maďarska

O Marco Németh

Marco Németh
EN pre mladých zostavuje náš najmladší spolupracovník Marco Németh. Je študentom gymnázia. Každý týždeň vám prinesie zaujímavé postrehy , aktuálne témy , informácie o práci v inštitúciách EU i novinky zo sveta.

Odporúčame pozrieť

ROZHOVOR: Ohrozili sme svoje živobytie, ale svojich zásad sa nevzdáme, tvrdí zástupkyňa šéfredaktora portálu Index.hu

Z najväčšieho slobodného média v Maďarsku odchádza viac ako 80 novinárov. Toto rozhodnutie urobili po …