most
Ilustračné PHOTO: © European Union.

V Janove otvárajú nový most presne po dvoch rokoch od tragédie

Taliansko/ V meste Janov dnes večer po dvoch rokoch od tragédie zrútenia mosta otvárajú nový most.

Na otváracom ceremoniáli sa zúčastní podľa televízie France24 približne 500 hostí. Medzi nimi aj taliansky premiér Giuseppe Conte, prezident Sergio Mattarella, ale aj rodiny obetí, ktoré prišli o život pri nešťastí

Most dlhý skoro kilometer je postavený na rieke Polceveru a na časti prístavu vo výške 45 metrov. Most je súčasťou diaľnice A10, ktorá je od tragédie uzavretá. Navrhol ho janovský architekt Renzo Piano. Nový most sa bude volať Genova San Giorgio.

Práce na moste pokračovali aj počas pandémie koronavírusu. Most Moradino postavili v 60. rokoch minulého storočia, ktorý sa však 14. augusta 2018 zrútil. Na moste bolo viacero osobných aj nákladných áut, ktoré sa prepadli do hlbín. Následkom tejto katastrofy bolo 43 obetí.

Viac..  V. Bilčík: Prieskum o sociálnych sieťach potvrdil silné emócie ich užívateľov

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

Vstup do San Marína je podmienený aj možnosťou vstupu do Talianska

Vstup do San Marína je okrem tamojšieho zákona o vstupe a pobyte cudzincov podmienený aj …