koronavirus cover

Pribudlo dvojciferné číslo nakazených. Je viac vyliečených ako nakazených

SLOVENSKO/ Za uplynulý deň (pondelok) Slovensko zaznamenalo 14 nových prípadov na ochorenie Covid-19. V pondelok sa otestovalo 1320 ľudí, pričom spolu sa už vykonalo vyše 267-tisíc testovaní.

„Pozitívne testy malo deväť žien a päť mužov vo vekovom rozpätí od 13 do 56 rokov,“uvádza ministerstvo zdravotníctva. Celkový počet nakazených je momentálne od začiatku nákazy na čísle 2368.

Pribudli aj vyliečení, a to až 25 nových vyliečených prípadov. Počet vyliečených je teda na čísle 1771. Za posledný deň neevidujeme žiadne úmrtie. „Aktuálne je v zdravotníckych zariadeniach s ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň 23 ľudí,“dodáva rezort zdravotníctva.

Nakazení sú z okresov: Bratislava(6), Prešov(2), Vranov nad Topľou(2),Košice(1), Senec(1), Dunajská Streda(1) aj Senica(1).

Viac..  Peter Pollák: Poviem vám, prečo sa máte ísť testovať. VIDEO

kĺzavý medián po dvoch dňoch klesol na číslo 20.

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

Po novom sa deti do siedmich rokov po príchode zo zahraničia nemusia testovať na koronavírus

Na sociálnej sieti Ministerstvo vnútra informuje, že deti do siedmich rokov nebudú musieť byť po príchode …