koronavirus cover

Pribudlo dvojciferné číslo nakazených. Je viac vyliečených ako nakazených

SLOVENSKO/ Za uplynulý deň (pondelok) Slovensko zaznamenalo 14 nových prípadov na ochorenie Covid-19. V pondelok sa otestovalo 1320 ľudí, pričom spolu sa už vykonalo vyše 267-tisíc testovaní.

„Pozitívne testy malo deväť žien a päť mužov vo vekovom rozpätí od 13 do 56 rokov,“uvádza ministerstvo zdravotníctva. Celkový počet nakazených je momentálne od začiatku nákazy na čísle 2368.

Pribudli aj vyliečení, a to až 25 nových vyliečených prípadov. Počet vyliečených je teda na čísle 1771. Za posledný deň neevidujeme žiadne úmrtie. „Aktuálne je v zdravotníckych zariadeniach s ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň 23 ľudí,“dodáva rezort zdravotníctva.

Nakazení sú z okresov: Bratislava(6), Prešov(2), Vranov nad Topľou(2),Košice(1), Senec(1), Dunajská Streda(1) aj Senica(1).

Viac..  Maďarsko je v EÚ lídrom v očkovaní, bilancia úmrtí však zostáva jednou z najhorších na svete

kĺzavý medián po dvoch dňoch klesol na číslo 20.

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

pollak

Peter Pollák o očkovaní v marginalizovaných komunitách: Ochota je veľmi mizivá, ľudia veria hoaxom na sociálnych sieťach

SLOVENSKO / Na Slovensko priviezli prvé vakcíny od spoločnosti Johnson & Johnson. Takmer 10-tisíc dávok je …