koronavirus cover

Pribudlo skoro 50 nakazených. Naposledy bolo väčšie číslo 8. júla

SLOVENSKO/ Za uplynulý deň (utorok) Slovensko zaznamenalo 49 nových prípadov na ochorenie Covid-19. V utorok sa otestovalo 2 538 ľudí, pričom spolu sa už vykonalo vyše 269-tisíc testovaní.

“Pozitívne testovaných bolo 30 žien a 19 mužov vo veku od 4 do 73 rokov,” uvádza ministerstvo zdravotníctva. Celkový počet nakazených je momentálne od začiatku nákazy na čísle 2 417 .


Pribudli aj vyliečení, a to až 6 nových vyliečených prípadov. Počet vyliečených je teda na čísle 1777. Za posledný deň neevidujeme žiadne úmrtie. Aktuálne je v zdravotníckych zariadeniach s ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň 29 ľudí.

Nakazení sú z okresov: Bratislava (17), Nitra (4), Banská Štiavnica (3), Nové Mesto nad Váhom (3), Senec (3), Trenčín (3), Bánovce nad Bebravou (2), Prešov (2), Dunajská Streda (1), Prievidza (1), Komárno (1), Malacky (1), Sabinov (1), Žilina (1), Humenné (1), Stropkov (1), Čadca (1), Šaľa (1), Michalovce (1) a Levice (1).

kĺzavý medián je už druhý deň za sebou na hodnote 20.

Viac..  MÝTUS: Koniec farebnému tetovaniu v EÚ? Začnú platiť nové pravidlá

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

KORONAVÍRUS: Väčšina konzília odborníkov poľskej vlády rezignovala

VARŠAVA 14. januára (SITA/AP) – Viac ako dve tretiny členov konzília medicínskych odborníkov, ktoré radí …