koronavirus
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Brazília hlási vyše 100-tisíc úmrtí. Podľa odborníkov je počet nakazených v krajine oveľa vyšší

Brezília/ V krajine v Južnej Amerike hlásia už viac ako 100-tisíc úmrtí na ochorenie Covid-19. Brazília hlási denne okolo tisíc úmrtí na koronavírus. Tento smutný mílnik krajina prekonala po 5 mesiacoch od prvého prípadu.

Za posledný deň pribudlo 905 úmrtí. Od začiatku epidémie v Brazílií je 3 012 412 infikovaných. Teda Brezília je na druhom mieste po Spojených štátoch v počte nakazených. Prvú trojku uzatvára India s počtom 2 153 010 nakazených. Podľa odborníkov je však skutočné číslo nakazených v Brazíloí oveľa väčšie.

Od začiatku pandémie svet hlási 19 665 645 nakazených. Za posledný deň pribudlo až 285 tisíc prípadov. Celosvetovo na koronavírus umrelo už 727 523 ľudí. Denne pribúda okolo 6 tisíc úmrtí.

Viac..  Nemecko postupne otvorí školy a kaderníctva, ale lockdown predlžuje do 7. marca

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

ekonomika

Viac ako tretina spoločností v Nemecku zaznamenala počas pandémie pokles kapitálu

Asi 6 % nemeckých spoločností utrpelo počas pandémie koronavírusu prudký pokles kapitálu. Ďalších 30 % …