Europska investicna banka
Európska investičná banka. PHOTO: © European Union-EP.

Európska investičná banka bude užitočným nástrojom pri realizácii potrebných zmien v ekonomike Slovenska

Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ingrid Brocková  prijala vedúceho kancelárie skupiny Európskej investičnej banky na Slovensku, Gerd Uwe Wellera v súvislosti s jeho nástupom do funkcie.

Okrem aktuálne rezonujúcich európskych tém, akými sú nedávno schválený Viacročný finančný rámec Európskej únie (EÚ) na roky 2021-2027 a Konferencia o budúcnosti Európy sa partneri zhovárali o ekonomických dôsledkoch pandémie COVID-19.

Štátna tajomníčka ocenila spoluprácu s Európskou investičnou bankou, vďaka ktorej Slovenská republika doteraz čerpala úverové prostriedky v hodnote 9,3 miliardy eur. „Verím, že Európska investičná banka bude užitočným nástrojom pri riešení ekonomických dopadov koronakrízy, ako aj pri realizácii potrebných systémových zmien v ekonomike Slovenska. Pre Slovensko je dôležité, aby európska banková inštitúcia zostala aktívnym partnerom aj v nadchádzajúcom období, kedy budeme rozhodovať o efektívnom využití mimoriadneho finančného balíka,“ zdôraznila štátna tajomníčka.

Viac..  Ivan Štefanec: Pomoc pre gastro a cestovný ruch musí byť rýchlejšia

Európska investičná banka je finančnou inštitúciou Európskej únie – 27 členských štátov. Predstavuje flexibilný a efektívny zdroj financovania projektov aj mimo územia Európskeho spoločenstva. Banka financuje projekty z oblasti infraštruktúry, podporuje malé a stredné podniky a investuje do oblastí inovácií, klimatických zmien a životného prostredia.

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

Klus

M. Klus: Čím rýchlejšie budú dodávky bezpečných vakcín, tým skôr sa začne otváranie ekonomík

„Stúpajúci počet nových, nebezpečnejších mutácií koronavírusu, ešte viac zvýraznil nevyhnutnosť efektívnej koordinácie opatrení a výmeny …