bezhotovostna platba
Ilustračné PHOTO: © European Union- EP.

Česko a Rakúsko zostali na čele v počte kartových transakcií Slovákov, ich objem v desiatke krajín klesol o vyše 38 %


BRATISLAVA – Česká republika a Rakúsko sú naďalej na prvých dvoch miestach v počte transakcií platobnými kartami, ktoré slovenskí zákazníci Tatra banky uskutočnili v júni a júli tohto roka v zahraničí. Objem transakcií v top desiatich krajinách sa oproti tým istým mesiacom minulého roka prepadol o vyše 38 %. Dôvodom je vplyv koronakrízy.

“Po otvorení hraníc a uvoľnení opatrení objem kartových transakcií v zahraničí stúpol, avšak v porovnaní s minulým rokom je to pri top 10 krajinách stále len 61 % objemu,” informovala v pondelok hovorkyňa Tatra banky Zuzana Žiaranová.

Skokanom v rebríčku sa stalo Holandsko, ktoré sa posunulo z dvanásteho miesta v roku 2019 na siedme miesto v roku 2020. V Chorvátsku, obľúbenej dovolenkovej destinácii Slovákov, objem realizovaných transakcií klesol o vyše 47 %. Krajina pri Jadranskom mori tak podľa tohto kritéria v rebríčku klesla z vlaňajšieho tretieho na tohtoročné piate miesto. V prípade Talianska je pokles transakcií až o 80 %, následkom čoho sa krajina prepadla na ôsmu pozíciu, pričom vlani bola na šiestej. Vlani deviate Španielsko z desiatky krajín vypadlo.

Viac..  Kohézna politika EÚ: 76 miliónov eur na zmenu klímy v Rakúsku

Po Česku a Rakúsko je v rebríčku tretie Nemecko, ktoré bolo vlani piate. Maďarsko zostalo na štvrtej priečke, Poľsko sa posunulo o jednu pozíciu na šiestu, podobne ako Francúzsko z desiateho na deviate miesto. Desiatku uzatvára Veľká Británia, ktorá oproti vlaňajšku klesla o dve miesta.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

priroda

Kohézna politika EÚ: 76 miliónov eur na zmenu klímy v Rakúsku

Komisia prijala územné plány spravodlivého prechodu (TJTP) pre Rakúsko spolu s prvým financovaním v rámci …