Stefanec
Europoslanec Ivan Štefanec. PHOTO: © European Union.-EP.

Ivan Štefanec: Vyzývame na prešetrenie zásahov proti demonštrujúcim Bielorusom

Europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH), spolu so skupinou europoslancov žiada nezávislé prešetrenie zásahov bezpečnostných zložiek voči občanom Bieloruska, ktorí pokojne protestujú proti sfalšovaným výsledkom prezidentských volieb a režimu Alexandra Lukašenka.

“Bezprecedentné falšovanie volieb zo strany Lukašenkovho režimu pokračuje bezprecedentným policajným násilím na pokojných demonštrantoch, ktorí nežiadajú nič iné ako spravodlivosť a slobodu. Bieloruské bezpečnostné sily nezákonne zadržali až 6000 ľudí a ďalších 300 je hospitalizovaných. Zásahy si už vyžiadali aspoň jednu obeť. Ako poslanci Európskeho parlamentu vyzývame nielen na medzinárodné vyšetrenie týchto udalostí a potrestanie vinníkov, ale aj na prepustenie všetkých zadržaných a opakovanie volieb pod dohľadom nezávislých pozorovateľov OBSE. V rámci Európskeho parlamentu navrhujeme zriadiť výbor, ktorý zásahy prešetrí. Bieloruský národ si zaslúži žiť v slobode a demokracii.”

Viac..  Slovensko pomôže Ukrajine s implementačnou dohodou s EÚ

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

tablet

Akt o digitálnych službách – bezpečnejší internet vďaka regulácii platforiem

Európsky parlament vo štvrtok schválil súbor opatrení zameraných proti nelegálnemu online obsahu, ktoré posilňujú zodpovednosť …