Stefanec
Europoslanec Ivan Štefanec. PHOTO: © European Union.-EP.

Ivan Štefanec: Vyzývame na prešetrenie zásahov proti demonštrujúcim Bielorusom


Europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH), spolu so skupinou europoslancov žiada nezávislé prešetrenie zásahov bezpečnostných zložiek voči občanom Bieloruska, ktorí pokojne protestujú proti sfalšovaným výsledkom prezidentských volieb a režimu Alexandra Lukašenka.

“Bezprecedentné falšovanie volieb zo strany Lukašenkovho režimu pokračuje bezprecedentným policajným násilím na pokojných demonštrantoch, ktorí nežiadajú nič iné ako spravodlivosť a slobodu. Bieloruské bezpečnostné sily nezákonne zadržali až 6000 ľudí a ďalších 300 je hospitalizovaných. Zásahy si už vyžiadali aspoň jednu obeť. Ako poslanci Európskeho parlamentu vyzývame nielen na medzinárodné vyšetrenie týchto udalostí a potrestanie vinníkov, ale aj na prepustenie všetkých zadržaných a opakovanie volieb pod dohľadom nezávislých pozorovateľov OBSE. V rámci Európskeho parlamentu navrhujeme zriadiť výbor, ktorý zásahy prešetrí. Bieloruský národ si zaslúži žiť v slobode a demokracii.”

Viac..  Minister Káčer: Podporujeme solidárnu Európsku úniu a spoločné riešenia na prekonanie krízy 

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

stefanec

Ivan Štefanec: Jednotné nabíjačky budeme mať aj v počítačoch

Európsky parlament dnes definitívne schválil smernicu, ktorá zjednocuje koncovku pre nabíjačky malých elektronických zariadení na …