koronavirus cover

KORONAVÍRUS: Pribudlo vyše 50 nakazených. Testovalo sa 3 235 osôb (MAPA)

SLOVENSKO/ Za uplynulý deň (piatok) Slovensko zaznamenalo 54 nových prípadov na ochorenie Covid-19. V piatok sa otestovalo 3 235 ľudí, pričom spolu sa už vykonalo vyše 292-tisíc testovaní.

Celkový počet nakazených je momentálne od začiatku nákazy na čísle 2 855 . Pribudli aj vyliečení, a to až 25 vyliečených pacientov. Počet vyliečených je teda na čísle 1 969.

Za posledný deň neevidujeme tiež žiadne úmrtie. Spolu je teda v súvislosti s koronavírusom hospitalizovaných 50 osôb.  Na JIS-ke sú dvaja pacienti, na jednotke intenzívnej starostlivosti sú dvaja pacienti. 7-dňový kĺzavý medián má aktuálnu hodnotu 49.

Viac..  Výbor WHO podporil očkovanie vakcínou AstraZeneca

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

nicholsonova

Lucia Ďuriš Nicholsonová: Vzdelávanie detí musí byť prioritou aj počas pandémie

Budúca generácia musí mať zaručený plnohodnotný prístup k vzdelávaniu, aby sa nestala „stratenou pandemickou generáciou“. …