koronavirus
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Francúzi požadujú vládu, aby nariadila povinné nosenie rúšok na pracoviskách, ale aj na verejnosti

Francúzska verejnosť tlačí na vládu, aby zaviedla povinnosť nosiť rúška na všetkých pracoviskách, ale aj na verejnosti.

Predstavitelia Paríža nariadili nosenie masiek v niektorých štvrtiach mesta, ako napríklad v okolí múzea Louvre a nákupnej oblasti Champs-Élysées.

Polícia v týchto štvrtiach posilnila kontrolu nosenia ochranných rúšok. V prípade nedodržania sociálnych odstupov, ďalších hygienických opatrení, môže policia prikázať zatvorenie kaviarne, reštaurácie či baru. Zakázať môže aj zhromaždenie viac ako desiatich ľudí.

Pravidlá nosenia rúšok sa vo viacerých mestách líšia. Nosenie rúšok na verejnosti i na otvorených priestranstvách je momentálne povinné vo viacerých mestách.

Francúzsko v piatok zaznamenalo ďalších 2 800 nakazených koronavírusom, pričom pred mesiacom denne pribúdali nakazení len v stovkách. Veľká Británia nariadila povinnú karanténu pre ľudí prichádzajúcich z Francúzska. Rovnaké pravidlá zavádza aj Francúzsko pre ľudí prichádzajúcich z Británie.

Viac..  KORONAVÍRUS: Odkiaľ pochádzajú nakazení? POZRITE SI MAPU

O Marco Németh

Marco Németh
EN pre mladých zostavuje náš najmladší spolupracovník Marco Németh. Je študentom gymnázia. Každý týždeň vám prinesie zaujímavé postrehy , aktuálne témy , informácie o práci v inštitúciách EU i novinky zo sveta.

Odporúčame pozrieť

Kurz

Rakúsko momentálne čelí druhej vlne nákazy, povedal Kurz a zároveň vyzval ľudí na dodržiavanie opatrení

Rakúsko momentálne čelí začínajúcej druhej vlne nákazy koronavírusom, v nedeľu o tom informoval spolkový kancelár …