koronavirus
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Francúzi požadujú vládu, aby nariadila povinné nosenie rúšok na pracoviskách, ale aj na verejnosti

Francúzska verejnosť tlačí na vládu, aby zaviedla povinnosť nosiť rúška na všetkých pracoviskách, ale aj na verejnosti.

Predstavitelia Paríža nariadili nosenie masiek v niektorých štvrtiach mesta, ako napríklad v okolí múzea Louvre a nákupnej oblasti Champs-Élysées.

Polícia v týchto štvrtiach posilnila kontrolu nosenia ochranných rúšok. V prípade nedodržania sociálnych odstupov, ďalších hygienických opatrení, môže policia prikázať zatvorenie kaviarne, reštaurácie či baru. Zakázať môže aj zhromaždenie viac ako desiatich ľudí.

Pravidlá nosenia rúšok sa vo viacerých mestách líšia. Nosenie rúšok na verejnosti i na otvorených priestranstvách je momentálne povinné vo viacerých mestách.

Francúzsko v piatok zaznamenalo ďalších 2 800 nakazených koronavírusom, pričom pred mesiacom denne pribúdali nakazení len v stovkách. Veľká Británia nariadila povinnú karanténu pre ľudí prichádzajúcich z Francúzska. Rovnaké pravidlá zavádza aj Francúzsko pre ľudí prichádzajúcich z Británie.

Viac..  EMA začala posudzovať žiadosť Pfizeru o podmienečné schválenie antivirotika paxlovid

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

Nasledujúci polrok bude v Rade EÚ pod taktovkou Francúzska. Takéto sú očakávania

Francúzsko prevzalo predsedníctvo v Rade EÚ 1. januára 2022. Prečítajte si viac o očakávaniach francúzskych …