Cina
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Čína zakázala pre Covid-19 cudzincom vstup do krajiny. Nariadenie platí aj pre Slovákov

Rezort diplomacie upozorňuje slovenských občanov, ktorí cestujú do Čínskej ľudovej republiky (ČĽR), že majú dočasný zákaz vstupu do krajiny. Toto opatrenie zaviedli súvislosti s novým koronavírusom. Obmedzenie platí pre všetkých cudzích držiteľov víz.

Obmedzenie platí aj pre podnikateľského cestovného povolenia Ázijsko-tichomorskej hospodárskej spolupráce – APEC Business Travel Card. „Cudzí štátni príslušníci prichádzajúci do Čínskej ľudovej republiky z humanitárnych dôvodov, alebo s cieľom vykonávať nevyhnutné ekonomické, obchodné vedecké či technologické aktivity, budú môcť i naďalej požiadať o vízum na veľvyslanectvách, alebo konzulátoch ČĽR vo svete. Vízum udelené po 28. marci umožní vstup do krajiny a nebudú sa naň vzťahovať vyššie uvedené obmedzenia,“ informuje ministerstvo.

Slovenskí občania s platnými povoleniami na pobyt v ČĽR, pre rodinné dôvody, prácu, príapdne osobné záležitosti  môžu naďalej bezplatne požiadať o vízum na Veľvyslanectve Čínskej ľudovej republiky v Bratislave. Avšak od žiadateľov sa požaduje vyplnenie zdravotného vyhlásenia,ktoré sa týka požiadania víz a, aby dodržiavali opatrenia prijaté miestnymi vládami ČĽR vztahujúcich sa pandémie.

Viac..  Maďarsko sa pripravuje na opozičné primárky, kde sa rozhodne, kto bude stáť proti premiérovi Orbánovi

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

viza

Liberalizácia vízového režimu: Krajiny západného Balkánu a Východného partnerstva plnia požiadavky

Komisia predložila štvrtú správu o monitorovaní bezvízového režimu medzi EÚ a Albánskom, Bosnou a Hercegovinou, …