zdroj: FB Martin Klus

Martin Klus: Lety do Turecka či Egypta možno čoskoro obnovíme. Podľa neho je však opatrnosť na mieste

Štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí Martin Klus informoval, že sa lety do Turecka, Egyptu či Ukrajiny možno čoskoro obnovia. Rozhodnutie by malo byť známe už tento týždeň.

Klus dodáva, že “opatrnosť je naozaj na mieste.” Epidemiológovia dali na zoznam regiónov so zvýšeným rizikom tieto regióny: “V Česku 🇨🇿 Praha, v Chorvátsku 🇭🇷 Vukovarsko-sriemska župa, a Splitsko-dalmatínska župa, v Poľsku 🇵🇱 Sliezske vojvodstvo a Malopoľské vojvodstvo, celé 🇪🇸Španielsko, vo Francúzsku 🇫🇷 Provence-Alpes-Côte d’Azur, Île-de-France a Mayotte, ďalej celé 🇧🇪Belgicko aj celá 🇲🇹Malta, v Holandsku sú to regióny 🇳🇱 Noordholland a Sudholland, v Írsku 🇮🇪 Midlands a Mid-East, v Dánsku 🇩🇰Midtjylland, vo Veľkej Británii 🇬🇧 Grampian a v Estónsku ide o oblasti 🇪🇪 Tartumaa a Harju Maakond,” informuje v statuse na Facebooku. Cieľom podľa Klusa je “upozorniť občanov na vážnosť situácie v niektorých „zelených“ krajinách, no zároveň hneď nevyraďovať celú krajinu zo zoznamu.”

DNES VYDÁVA NAŠE MINISTESTVO NOVÉ CESTOVNÉ ODPRÚČANIE, KTORÉ NAJLEPŠIE VYSTIHUJE AKTUÁLNY CESTOVATEĽSKÝ SEMAFÓR 🚦…

Uverejnil používateľ Martin Klus Pondelok 17. augusta 2020

Minulý týždeň konzílium odborníkov rozhodlo, že do 1. septembra sa nebude prehodnocovať zoznam menej rizikových krajín.

Viac..  Kollár vidí zatvorenie hraníc ako poslednú možnosť. Kľúčom k úspechu je spolupráca so susedmi, hovorí

O Marco Németh

Marco Németh
EN pre mladých zostavuje náš najmladší spolupracovník Marco Németh. Je študentom gymnázia. Každý týždeň vám prinesie zaujímavé postrehy , aktuálne témy , informácie o práci v inštitúciách EU i novinky zo sveta.

Odporúčame pozrieť

Matovic

Matovič vyzýva ľudí: Zrušte, prosím, akékoľvek rodinné a firmné oslavy, slávnosti, svadby, kary

478 túto sobotu (minulú 131) = to je nárast o 265%! … prosím každého človeka …