letisko, dovolenka
Ilustračné PHOTO: © European Union-EP.

Psy na letisku v Dubaji budú mať novú úlohu. Budú hľadať koronavírus!

Spojené arabské emiráty/ Psy na letisku v Dubaji dostali novú úlohu, okrem identifikácii osôb či vyhľadávaní drog budú zisťovať prítomnosť koronavírusu.

Urobilo sa 400 testov, ktoré mali úspešnosť 91 %. Zaujímavosťou je aj ich rýchlosť, vycvičené psy zistili koronavírus do niekoľko minút. Podľa viacerých expertov je test veľmi jednoduchý a neinvazívny. Celé to spočíva len v odobratí vône, ktorá sa vloží do špeciálnej nádoby. Psy počas celého zostávajú v samostatnej miestnosti, a tak ani neprídu do akéhokoľvek kontaktu s cestujúcimi.

„Keď bude vzorka pozitívna, pes sa pred ňu postaví. Všetko zaberie iba pár minút,“ opisuje novinku Salah Khalifa Al Mazrouei, veliteľ špeciálnej psej jednotky. „Spojené arabské emiráty sú prvé na svete, ktoré využívajú policajné psy na detekciu koronavírusu. Sme v priamom kontakte s Veľkou Britániou a Francúzskom, aby sme pokračovali vo výcviku,“ dodal Salah Khalifa Al Mazrouei.

Viac..  Roadshow „Doma v EÚ“ smeruje do Hnúšte a Brezna

Podľa webu Wirtualna Polska sa podobné výcviky robia aj vo Veľkej Británii a Francúzsku.

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

Slovensko

Slovensko bude na svetovej výstave lákať na naše kúpele, termálne pramene, ale aj prírodu a pamiatky

Slovensko bude na blížiacej sa svetovej výstave EXPO 2020 v Dubaji lákať na návštevu svojimi …