letisko, dovolenka
Ilustračné PHOTO: © European Union-EP.

Psy na letisku v Dubaji budú mať novú úlohu. Budú hľadať koronavírus!

Spojené arabské emiráty/ Psy na letisku v Dubaji dostali novú úlohu, okrem identifikácii osôb či vyhľadávaní drog budú zisťovať prítomnosť koronavírusu.

Urobilo sa 400 testov, ktoré mali úspešnosť 91 %. Zaujímavosťou je aj ich rýchlosť, vycvičené psy zistili koronavírus do niekoľko minút. Podľa viacerých expertov je test veľmi jednoduchý a neinvazívny. Celé to spočíva len v odobratí vône, ktorá sa vloží do špeciálnej nádoby. Psy počas celého zostávajú v samostatnej miestnosti, a tak ani neprídu do akéhokoľvek kontaktu s cestujúcimi.

„Keď bude vzorka pozitívna, pes sa pred ňu postaví. Všetko zaberie iba pár minút,“ opisuje novinku Salah Khalifa Al Mazrouei, veliteľ špeciálnej psej jednotky. „Spojené arabské emiráty sú prvé na svete, ktoré využívajú policajné psy na detekciu koronavírusu. Sme v priamom kontakte s Veľkou Britániou a Francúzskom, aby sme pokračovali vo výcviku,“ dodal Salah Khalifa Al Mazrouei.

Viac..  EÚ predĺžila sankcie v súvislosti s narúšaním zvrchovanosti a nezávislosti Ukrajiny

Podľa webu Wirtualna Polska sa podobné výcviky robia aj vo Veľkej Británii a Francúzsku.

O Marco Németh

Marco Németh
EN pre mladých zostavuje náš najmladší spolupracovník Marco Németh. Je študentom gymnázia. Každý týždeň vám prinesie zaujímavé postrehy , aktuálne témy , informácie o práci v inštitúciách EU i novinky zo sveta.

Odporúčame pozrieť

V Česku hlásia ďalší rekord! Najvážnejšia situácia je v Prahe

V Českej republike hlásia ďalší rekord v počte nakazených. V nedeľu tam pribudlo 1305 ľudí. …