mimoriadna2

V USA hlásia zrejme nový teplotný rekord. V Doline smrti namerali vyše 54 stupňov Celzia

Národný park Dolina smrti (Death Valley) v Kalifornií hlási za uplynulý víkend 54,4 stupňov Celzia. Informoval o tom spravodajský portál BBC, podľa portálu môže ísť o najvyššiu spoľahlivo nameranú teplotu na svete.

Tento záznam aktuálne preveruje americká Národná meteorologická služba (NWS).

Doterajšou najvyššou spoľahlivou nameranou teplotou na svete bolo 54 stupňov Celzia. Táto teplota bola zaznamenaná v roku 2013 v Doline smrti. Pred vyše storočím tam isto namerali až 56,6 stupňa Celzia, avšak viacerí odborníci tento údaj spochybňujú. Ďalšia vysoká teplota bola ževraj nameraná v roku 1931 v Tunisku, malo ísť o 55 stupňov Celzia. Spoľahlivosť tohto údaju viacerí spochybňujú.

Nový teplotný rekord bol nameraný počas horúčav,ktoré sa nachádzajú na západnom pobreží Spojených štátov. Teploty by v USA mali byť aj naďalej tento týždeň vysoké.

Viac..  Martin Klus: Reštart vzťahov medzi EÚ a USA je dobrou správou pre Slovensko. Oživenie našej spolupráce musíme podporiť konkrétnymi výsledkami

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

mimoriadna2

Saudskoarabský korunný princ zrejme schválil vraždu novinára Chášakdžího

Saudskoarabský korunný princ Muhammad bin Salmán pravdepodobne schválil operáciu na zabitie alebo zajatie saudskoarabského novinára …