zdroj: FB Tomáš Valášek

Časť poslancov podporila bieloruskú opozíciu a doručila vyhlásenie veľvyslancovi

Bratislava/ Dnes časť poslancov zo všetkých štyroch koaličných strán podporila bieloruskú opozíciu na pôde parlamentu a doručila vyhlásenie aj veľvyslancovi krajiny v Bratislave.

Uverejnil používateľ Tomáš Valášek − Za ľudí Utorok 18. augusta 2020

Poslanci tiež zagratulovali veľvyslancovi, ktorý dnes podal svoju rezignáciu. “Jemu sme tiež zagratulovali za jeho osobný postoj – ako prvý z veľvyslancov krajiny sa pridal na stranu tých, čo volajú po slobodných voľbách a ponúkol svoju rezignáciu. Klobúk dole pred jeho odvahou a integritou.,” napísal poslanec Tomáš Valášek na sociálnu sieť.

Prečo si ľudia protestujúci v Bielorusku zaslúžia našu podporu? Pretože majú tie isté sny a ašpirácie ako my v roku…

Uverejnil používateľ Tomáš Valášek − Za ľudí Utorok 18. augusta 2020

Pod vyhlásenie sa podpísalo 67 poslancov NR SR a Európskeho parlamentu.

Dnes sa časť poslancov stretla osobne aj s veľvyslancom Bieloruskej republiky v Slovenskej republike Igorom Alexandrovičom Leščeňom.” Hoci sme prišli dopredu neohlásení, veľvyslanec Bieloruskej republiky v Slovenskej republike Igor Alexandrovič Leščeňa nás prijal na pôde veľvyslanectva, prevzal naše vyhlásenie osobne a hovoril s nami o situácii v Bielorusku aj o svojom verejnom stanovisku, v ktorom odsúdil násilie páchané bieloruskými bezpečnostnými zložkami na bieloruských občanoch, čo sme ocenili,” uvádza Ondrej Dostál na Facebooku.

STRETNUTIE S BIELORUSKÝM VEĽVYSLANCOM

Očakávali sme sa, že naše vyhlásenie 67 poslancov NR SR a Európskeho parlamentu…

Uverejnil používateľ Ondrej Dostál Utorok 18. augusta 2020

Viac..  Pravidlá EÚ budú vyžadovať viac daňovej transparentnosti od nadnárodných spoločností

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

Sviatlana Cichanovská v europarlamente: Európa musí aktívnejšie čeliť autokracii

Vedúca predstaviteľka bieloruskej opozície Sviatlana Cichanovská v stredu počas svojho prejavu na pôde Európskeho parlamentu …